Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Obserwując rynek pracy dla studentów często...

Obserwując rynek pracy dla studentów często...

Czwartek 15 maja 2014, przez admin

Obserwując rynek pracy dla studentów często można natknąć się na ogłoszenia dotyczące pracy jako hostessa. Praca hostessy umożliwia studentom zarobienie dodatkowych pieniędzy w wolnym czasie. Studentki studiów dziennych mają więc możliwość wykonywania pracy w weekendy lub dni wolne od zajęć. Wydaje się więc, że jest to idealna praca dla studentów, ale czy na pewno?

Nie każdy nadaje się na hostessę. Jeśli jesteś osobą zamkniętą w sobie, nie lubisz rozmawiać to z pewnością nie będzie to praca, w której będziesz się czuć komfortowo. Bycie hostessom to przede wszystkim dobre umiejętności komunikacyjne, to umiejętność nawiązywania nowych kontaktów, to dobra pamięć dzięki, której w zależności od promowanych produktów czy usług mamy możliwość przedstawić wszystkie ich atuty. Nierzadko hostessy każdego dnia pracy promują produkty dla innych firm. Tym samym aby się przygotować do tych czynności muszą nauczyć się nowej wiedzy o promowanym produkcie.

Jeszcze kilka lat temu hostessa była kojarzona przede wszystkim z wizualnością. Wystarczyło, że była w pobliżu i się uśmiechała. Aktualnie dobra wizualność to podstawowa przepustka do tego świata. Jednak najważniejsze to wysokie umiejętności komunikacyjne, asertywność i pracowitość. W dobie marnotrawionego czasu na oglądanie czegokolwiek w telewizji klienci analizują, efektywność działań hostess poprzez ilość wykonanych czynności, kontrolują i porównują wyniki działań promocyjnych. Stąd jeśli ktoś myśli, że jakoś przesiedzi ten czas w pracy to może go spotkać nieprzyjemna niespodzianka i szybkie zakończenie współpracy z daną agencją hostess.

Przejdźmy do najważniejszej części czyli Ile na pracy hostessy można zarobić? Biorąc pod uwagę, że akcje promocyjne odbywają się najczęściej od piątku do niedzieli czyli w czasie, gdzie większość osób dokonuje zakupu w marketach, mówimy tu o około 24 godzinach pracy. Jeśliby więc przyjąć, że hostessa pracuje 4 weekendy to przy średniej stawce około 10 zł za godzinę mogłaby liczyć na wynagrodzenie na poziomie 960 zł. Oczywiście mowa tu o pewnym uśrednieniu kwoty wynagrodzenia są produkty, za które otrzymamy niższe wynagrodzenie a są też takie, za których promowanie wynagrodzenie będzie wyższe.

Podsumowując jeśli jesteś studentką lubiącą nawiązywać kontakty, rozmawiać i skoncentrowaną na pracy warto brać pod uwagę ten rodzaj aktywności.