Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Obraz czy naklejka w salonie?

Obraz czy naklejka w salonie?

Wtorek 16 sierpnia 2016, przez admin

Nie każdy chce dekorować salon za pomocą fototapety, ale nie oznacza to, że trzeba rezygnować z kolorowej dekoracji, która ożywia wnętrza. A zatem co w zamian?

Salon w każdym domu to bardzo ważne pomieszczenie. Spędzamy w nim wiele czasu, a ponadto ma charakter reprezentacyjny, bo to właśnie w nim najczęściej przyjmujemy gości. Staramy się urządzić go perfekcyjnie w każdym detalu, tak by nasi goście mogli się nim zachwycać, a także byśmy sami czuli się w nim komfortowo. Salon to także najczęściej największy pokój w naszym mieszkaniu czy domu, dlatego możemy pozwolić sobie na nieco większe szaleństwo i wariację z różnymi gadżetami, dodatkami i dekoracjami. Jednak nie należy oczywiście zapominać o dobrym smaku i dopasowaniu pewnych elementów do siebie. Salon to miejsce, w którym przebywają wszyscy domownicy, więc potrzebny będzie kompromis uwzględniający różne gusty.

Jeżeli wybraliśmy już meble oraz kolor farby dla ścian, warto pomyśleć nad elementami dekoracji naszych ścian, tak by nie świeciły one pustkami. Na szczęście wychodzą nam naprzeciw producenci przeróżnych dekoracji ściennych takich jak: fototapety, obrazy na płótnie, naklejki i inne gadżety. Każdy znajdzie z całą pewnością coś dla siebie, problem może stwarzać wybór między obrazem a naklejką w salonie. Co jest bardziej efektowne, atrakcyjne i ciekawsze? Co bardziej zaimponuje naszym gościom i nam samym oraz co wywoła efekt „wow”?

Jeśli chodzi o obrazy w salonie wyglądają one na pewno bardzo ciekawie, nieraz jak prawdziwe dzieła sztuki malowane tradycyjnie, przez malarzy. Można je również zamawiać jako dwu-, trzy- lub czteroczęściowe kompozycje, które będą na ścianach tworzyć bardzo ciekawe kolaże. Jednak naklejka samoprzylepna daje nam jeszcze więcej kombinacji zastosowania. Można ją nie tylko nakleić na ścianie, ale również na frontach mebli, na drzwiach do salonu czy też na szybie. Bardzo efektownie wyglądają przesuwne drzwi szafy oklejone jakimś pięknym motywem, dzięki czemu nasza jednokolorowa, nudna szafa z drzwiami przesuwanymi zamieni się w coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Obraz może jedynie widowiskowo wisieć na ścianie, przez co daje nam mniej możliwości podczas dekorowania wnętrza naszego salonu.

Wybór między naklejką a obrazem wcale nie musi być koniecznością. W wielu mieszkaniach możemy zastosować jedno i drugie, a cena nie będzie wygórowana. Najważniejszy jest umiar, ponieważ obrazy i naklejki to duże, kolorowe dekoracje, które nie powinny dominować we wnętrzu.