Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > O czym pamiętać organizując wyjazdy firmowe?

O czym pamiętać organizując wyjazdy firmowe?

Środa 6 grudnia 2017, przez admin

Zostaliście wyznaczeni do organizacji takiego przedsięwzięcia? Padł na Was blady strach, ponieważ kompletnie nie macie pojęcia, jak się do tego wszystkiego zabrać?

Nie przejmujcie się, tylko zabierajcie się do lektury. Wszystko dlatego, że dzisiejszy wpis poświęcono właśnie tej kwestii.

Wybór lokalizacji

Na początek trzeba wybrać konkretne miejsce. Osoby, które organizują wyjazdy integracyjne często mają twardy orzech do zgryzienia. Nie jest bowiem łatwo wybrać miejsce, która będzie pasowało każdemu. Teoretycznie można pytać na przykład innych, gdzie chcieliby pojechać. Musicie jednak pamiętać, że jeśli nie podążycie za ich wskazówkami, to może to zostać źle odebrane. Wydaje się zatem, że lepiej po prostu zdecydować kompletnie samodzielnie. Co wziąć pod uwagę? Często ludzie decydują się na dalekie wyjazdy integracyjne - na przykład na drugi koniec kraju. Wszystko po to, aby zobaczyć coś innego, zwiedzić miejsca, w których jeszcze nigdy nie byli itp. Bo co jest fajnego w tym, że zorganizujecie wyjazdy firmowe do sąsiedniej miejscowości? Jeśli chcecie zaskoczyć uczestników, to najlepiej zdecydować się na lokalizację, która jeszcze nigdy nie była brana pod uwagę.

Atrakcje

Sama lokalizacja to nie wszystko. Dobra organizacja wyjazdów firmowych wymaga też tego, aby zagwarantować ludziom odpowiednie atrakcje. Chcecie, aby takie wyjazdy integracyjne scaliły zespół i pozwoliły na lepsze poznanie? W takim razie trzeba zdecydować się na zajęcia, która to umożliwią. Często takie wyjazdy integracyjne dla firm są połączone z paintballem, interesującymi zajęciami edukacyjnymi, gokartami czy wspólnym ogniskiem na koniec dnia. Pamiętajcie, że wszystko musi być dokładnie zaplanowane. Nie należy improwizować.

Wybór terminu

Dobrze jest, aby organizacja wyjazdów firmowych odbywała się stosunkowo wcześnie. Wszystko po to, aby na przykład była pewność, że nikt nie zarezerwuje Wam miejsc w hotelach i pensjonatach itp. Co wziąć pod uwagę wybierając termin? Należy zdecydować się na taką datę, która na przykład nie będzie poprzedzona jakimś bardzo ważnym wydarzeniem w firmie. Jeśli bowiem w poniedziałek będziecie mieli ważne spotkanie, to jest chyba jasne, że nie będziecie mogli w 100% zrelaksować się na weekendowym wyjeździe. Najlepiej zdecydować się na taki termin, który nie będzie kolidował z tego typu sytuacjami.