Internetowy poradnik

Strona główna > Zakupy > Ręczniki na prezent

Ręczniki na prezent

Wtorek 29 października 2013, przez texbart

Skoro w kalendarzu komputerowym wyświetla się data 29 października, to oznacza iż za chwilę będzie listopad. A co za tym idzie – wszystkich świętych. Niby normalna kolej rzeczy. Jednakże, co stanie się już powiedzmy trzeciego dnia przedostatniego miesiąca w roku? Otóż, zaleje nas fala reklam z Mikołajem, reniferami, śnieżynkami, napojami o smaku świąt, słodyczami o zapachu wigilii, radości, miłości.

Genialne. Utrzymywanie społeczeństwa w przekonaniu, że święta są tak naprawdę już za chwilę, więc wypada już zacząć rozglądać się za prezentami bożonarodzeniowymi. Prezentami niestety w większości przypadków nietrafionymi. Bo na cholerę komu 10 kilogramów słodyczy. Wiecie Państwo jaki jest dla odmiany przydatny prezent? Już mówię… *

Otóż, ręczniki – ale nie byle jakie, tylko takie świąteczne. Takie bardziej. Właściwie to dobrze zakupiony ręcznik winien wywołać dwie reakcje. Oczywiście reakcje entuzjazmu. Po pierwsze mamy entuzjazm dla pomysłowości. To naprawdę miła odmiana znaleźć pod choinką chociaż raz coś przydatnego, praktycznego. Coś co będzie nam służyć. A ręczniki przecież służą, przy ich pomocy wycieramy ciało. A nawet jak nie ciało to ręczniki mogą wytrzeć inne powierzchnie.

Kolejny aspekt entuzjazmu – ręczniki świąteczne zazwyczaj są pomysłowo spakowane. Okraszone kokardkami, bombkami czy wstążeczkami. Serio, o ile dla mężczyzn nie ma to w sumie większego znaczenia, o tyle wśród przedstawicielek szeroko pojętej płci pięknej wywołuje w najgorszym wypadku uśmiech, pełen serdeczności. A przecież o to w tym magicznym czasie chodzi. O radość, którą to mogą zapewnić chociażby eleganckie, pięknie spakowane, wysokiej jakości ręczniki.

Ważnym elementem ręcznikowości jest to, że ręczniki niekoniecznie muszą być nudne. Tzn. umówmy się, ręcznik co do zasady zbyt rozrywkowym przedmiotem nie jest. Jednakowoż oprócz ładnego podania mogą mieć to coś, co sprawia, że poziom ręcznikowości danego ręcznika rośnie na +29. Chociażby poprzez haft. Haft ma to do siebie, że ograniczony jest tylko wyobraźnią osoby zlecającej haftowanie. Innymi słowy, oprócz serduszek, śnieżynek i choinek możemy spotkać się z chociażby z zabawnym wierszykiem na temat osoby obdarowywanej, albo jakąś sentencją – w stylu „pamiętam ile zjadłeś w ostatnią wigilię, i tak, chodzi mi o grzybki”.

* Zasadniczo to piszę. Mówię do siebie w pracy, co spotyka się z różnymi reakcjami. Od podziwu, poprzez zirytowanie. Jednak ja sobie wmawiam, że te pierwsze reakcje są w doniosłej większości.

Takie idealne ręczniki na prezent mogą Państwo zobaczyć na stronie bamboo-line.pl