Internetowy poradnik

Strona główna > Komputery > Nowości technologiczne obiektywnym okiem?

Nowości technologiczne obiektywnym okiem?

Czyli cała prawda o recenzjach

Poniedziałek 30 grudnia 2013, przez recenzator

Zwykło się mawiać, że dzisiejsze nowości technologiczne mogą pochwalić się mocą obliczeniową większą, niż maszyneria w promach kosmicznych, które wznosiły pierwszych astronautów w kierunku Księżyca. Nic więc dziwnego, że przeciętni użytkownicy smartfonów, tabletów i innych multimedialnych urządzeń, niewiele wynoszą z samych ich specyfikacji i nie potrafią realnie ocenić czy dany gadżet wart jest zakupu. Recenzje smartfonów oraz innych nowości technologicznych można znaleźć oczywiście w internecie. Jednak czy wszystkie są dla potencjalnego konsumenta równie przydatne?

Przede wszystkim, na samym początku trzeba odróżnić recenzje smartfonów i tabletów od „opinii” o nich. Te drugie, często możemy odnaleźć w dostępnych w sieci porównywarkach cenowych – jednak z ich funkcjonalności wynika poważny problem: pisane są anonimowo. Nigdy nie możemy więc mieć pewności, że szukane przez nas nowości technologiczne nie są opiniowane przez ludzi wynajętych do tego, by, na przykład zachwalać telefon konkretnego producenta (lub odbijając piłeczkę w drugą stronę – z premedytacją dyskredytować opinię o nim).

Gdzie więc szukać rozstrzygnięcia problemu, czy lepszy jest telefon z Androidem, czy z Windows Phone? Najobiektywniejsze recenzje smartfonów oraz tabletów można znaleźć na niezależnych blogach („niezależnych”, czyli nie działających pod patronatem żadnego z producentów nowych technologii). Blogi technologiczne ponadto, prowadzone są często przez entuzjastów, których urządzenia mobilne nie tylko interesują, lecz otaczają w codziennej pracy.

Dlaczego więc nie sprawdzić jak wyglądają recenzje smartfonów pisane w ten sposób?