Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Nowe sporty XXI wieku

Nowe sporty XXI wieku

Środa 5 lutego 2014, przez admin

Sporty ekstremalne na dobre zagościły w naszym otoczeniu. Z każdym rokiem możemy podziwiać coraz to większe dokonania sportowców z całego świata, a grono amatorów tychże sportów powiększa się z roku na rok.
Ilość dyscyplin wydaje się nie mieć końca, a coraz większym zainteresowaniem cieszą się te sporty, do których uprawiania konieczne są narzędzia nierzadko wyglądające kosmicznie.

Jednym z takich narzędzi są skaczące szczudła, tak zwane, powerizery. Jest to prosta konstrukcja, która pozwala przełamać ludzkie bariery. Najczęściej aluminiowy stelaż, sprężyna z włókna węglowego i wiązania podobne do snowboardowych pozwalają nam na dwumetrowe skoki, trzymetrowe kroki, a także bieganie z prędkością nawet 30 km/h na godzinę.
Sama technika chodzenia przy pomocy powerizerów nie wymaga zagłębiania się w wielostronicowe podręczniki, bo już po 5 minutach praktyki jesteśmy w stanie się sprawnie poruszać i wykonywać podstawowe manewry. Osoby szukające mocniejszych wrażeń mogą poświęcić nieco więcej czasu na naukę przeróżnych akrobacji i pójść w stronę skakania wyczynowego, a w tym skaczące szczudła spisują się najlepiej. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń, gdyż tu pracuje 98% mięśni naszego ciała. Na rynku można znaleźć wiele modeli, począwszy od tych prostych i stosunkowo tanich, dla amatorów, do tych droższych i zbudowanych z dużo mocniejszych materiałów, które wytrzymają najróżniejsze akrobacje, dla profesjonalistów. Dla bardziej wymagających istnieją też oferty na zamówienie, w których możemy zadbać o najdrobniejszy szczegół, aby były idealnie dopasowane do nas i naszego ciała.
Codziennie, ta stosunkowo nowa dyscyplina znajduje entuzjastów na całym świecie. Jest to o tyle wygodne, że nie potrzebujemy specjalnie przeznaczonych miejsc do uprawiania tego typu sportu. Zależnie od naszych preferencji wystarczy zwykły chodnik lub park. Jedynym naszym problemem będą skierowane w nasza stronę kamery telefonów.