Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Nowa regularna linia autobusowa z Olkusza i Wolbromia do Krakowa

Nowa regularna linia autobusowa z Olkusza i Wolbromia do Krakowa

Piątek 8 kwietnia 2016, przez mariuszc

Płyną bardzo dobre wieści dla osób zamieszkujących takie miejscowości jak Olkusz i Wolbrom, gdyż planowany jest przetarg na otwarcie nowej regularnej linii autobusowej do Krakowa. Nowy przewoźnik ruszy w trasę już w przyszłym roku. Mieszkańcy z tego faktu się cieszą, lokalni przewoźnicy już nie, gdyż powstanie bardzo mocna konkurencja dla nich.

Od 1.01.2017 roku przewozy autobusowe na trasie Olkusz – Kraków – Olkusz i Wolbrom – Kraków – Wolbrom ulegną znacznym zmianom, szczególnie na plus pasażerów, gdyż będą mogli jeździć autobusami u nowego przewoźnika na Małopolskiej Karcie Aglomeracyjnej. Da to możliwość podróżowania na tych trasach, komunikacji miejskiej w Krakowie i Olkuszu na jednym bilecie. Jeszcze nie ustalono jaka będzie dzienna ilość kursów i cena biletu. Po zakończeniu przetargu wszystkie kwestie zostaną zapewne ustalone i podane do informacji publicznej.

Mniejsi przewoźnicy podchodzą do tego przetargu z ogromnym dystansem i strachem, gdyż uważają, że dużego przewoźnika stać na zakup kilkunastu nowoczesnych autokarów, a ich nie, więc mają znikome szanse do stanięcia w przetargu na obsługę nowego połączenia. Fakt ten może spowodować, że pozostaną tylko Ci więksi zamożniejsi przedsiębiorcy, a małe firmy przewozowe zbankrutują.

Jak ta cała sprawa będzie rzeczywiście wyglądać przekonamy się w Nowym Roku. Niekoniecznie konkurencja musi zaszkodzić małym przewoźnikom. Ludzie często przywiązują się do starych zwyczajów, więc pewnie nowy przewoźnik wybrany w przetargu zgarnie tylko część podróżujących, a nie wszystkich jak to wydaje się małym firmom przewozowym.