Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

Środa 13 listopada 2013, przez alfred.p

Zagraj na ognisku, pośpiewajmy kolędy, a ty będziesz muzykował... "Okazji do grania na gitarze jest wiele, a opanowanie do perfekcji podstawowych akordów - nic prostszego!" - pomyśli wielu z was. Schody zaczynają się jednak przy starcie. Problemem numer jeden są nuty. Jedni uczą się szybciej, inni natomiast trochę dłużej. Jest to jednak taka umiejętność , którą każdy może opanować jeśli tylko faktycznie tego chce. Bolące palce, uszy i napuchnięte opuszki to dzień powszedni dla początkującego gitarzysty.

Strojenie tego instrumentu może wydawać się być nie lada wyzwaniem - nic mylnego! W dniu dzisiejszym na rynku mamy szeroki dostęp stroików i innego rodzaju urządzeń, które ułatwiają to zadanie. Osoby, które grają na pianinie mogą wykorzystać tą umiejętność do nastrojenia swojej gitary.

Standardowa nauka gry na gitarze zaczyna się od opanowania podstaw. Są jednak i tacy, którzy od razu wchodzą na głęboką wodę - nie lubią gdy ktoś wskazuje im drogę dlatego też sami sobie ją wymierzają. Obie opcje są dopuszczalne. Postępy gry zależą od szeregu czynników. Zaliczamy do nich między innymi słuch, dobre wyczucie rytmu, a nawet rozstawienie palców. Każdy jako jednostka ma pewne predyspozycje, które może tutaj wykorzystać na swoją korzyść.

Nauczyciel jak "drogowskaz" wskazuje właściwy tor i nadzoruje czy idziemy w dobrą stronę. Indywidualna nauka natomiast wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami oraz większym zaangażowaniem. Nie jest tak, że zajęcia z profesorem są o wiele prostsze, jednak nie wymagają one tak dużej dyscypliny jak w przypadku samodzielnych zajęć. Lekcje gry na gitarze Kraków, Warszawa czy Wrocław proponują swoim mieszkańcom praktycznie w każdej dzielnicy, ale również w mniejszych miasteczkach bez problemu znajdziemy nauczyciela do naszej ukochanej gitary.

Gra na gitarze to połączenie zabawy i praktyki. Pozwala na zdobycie nowych umiejętności, a równocześnie rozwija muzykalnie. Umila czas na różnego rodzaju imprezach - tych rodzinnych i ze znajomymi. Nauka jak to zazwyczaj bywa wiąże się z pewnymi trudnościami. Jednak efekty z gry na gitarze są szybko widoczne oraz sprawiają wiele radości.