Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Naturalna energia dla twojego domu

Naturalna energia dla twojego domu

Wtorek 7 stycznia 2014, przez koleszkamieszka

Zdobywanie energii naturalnej wedle stereotypów, wciąż jest drogie i nie zawsze opłaci się inwestować duże pieniądze bo nigdy nie wiadomo ile uda się odzyskać.
Sprzęt i cała instalacja to do niedawna był koszt kilkunastu tysięcy złotych. Panująca wręcz moda na ekologię sprawiła, że dziś tego rodzaju wyposażenie kosztuje o wiele mniej, a nawet można uzyskać na ich montaż spore dofinansowanie ze środków unijnych.

Pytanie tylko czy warto lokować nawet kilka tysięcy złotych w energię, która może się okazać niezadowalająca i może nie zaspokajać nawet podstawowych potrzeb naszego gospodarstwa domowego.
Rozsądnym więc rozwiązaniem będzie – zrobienie wszelkich pomiarów przed dokonaniem inwestycji, abyśmy uzyskali chociaż szacunkową wiedzę na temat tego, ile potencjalnej energii mamy do zagospodarowania.
Może się okazać niestety, że nasza posiadłość jest na przykład w takim położeniu, że nie będziemy mogli dysponować zbyt dużą ilością naturalnej energii, albo jej ilość będzie niewystarczająca lub nie warta tak dużej inwestycji.
Jasne są oczywiście fakty wynikające chociażby z okresowego naświetlenia terenu – co jest wynikiem położenia geograficznego kraju, a nie przypadkowym zjawiskiem atmosferycznym, które pojawia się sporadycznie.
Wypada mieć przede wszystkim świadomość, że system solary to instalacje, która są złożona z wielu elementów odpowiadających za pozyskiwanie, przechowywanie oraz przesyłanie energii – są to między innymi akumulatory żelowe.

Jednak należy pamiętać, że energia słoneczna nie jest wyłączną energią, która możemy gromadzić na swojej działce – oczywiście dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu.
Moglibyśmy przede wszystkim stosować innowacje w gospodarowaniu odpadami wodnymi – instalując przydomową oczyszczalnię ścieków.
Pamiętajmy, że każde pro ekologiczne zastosowanie może być zrekompensowane dofinansowaniem z funduszy unijnych, które z pewnością mocno podregulują nasz budżet.