Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Najlepsze porady prawne

Najlepsze porady prawne

Środa 8 czerwca 2016, przez Marek Konieczny

Porady prawne to obecnie bardzo popularna forma usług prawniczych. Stopień skomplikowania i złożoności oraz przede wszystkim bardzo obszerna forma regulacji powoduje bardzo słabą znajomość prawa wśród społeczeństwa. W przypadku konfliktu z prawem sprawca może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że popełniony przez niego czyn był nielegalny. Niestety, z tego faktu często korzystają oszuści, którzy udając prawników wyłudzają pieniądze za pomocą przedsądowych wezwań do ugody, których celem jest tylko i wyłącznie wyłudzenie pieniędzy od nieświadomej osoby, która nie zna prawa.

Dużą popularnością cieszą się obecnie prawnicy pomagający w rozwodach. Dzieje się tak ponieważ liczba rozwodów, szczególnie w dużych miastach rośnie w bardzo szybkim tempie. Chcąc wziąć rozwód w Krakowie można rozważyć skorzystanie z usług doradcy, który specjalizuje się właśnie w rozwodach. Pomoże on w sprawiedliwym podziale majątku małżeństwa oraz pomoże w wypełnianiu wszelkich formalności. W mniejszych miastach oczywiście również znajdują się kancelarie prawnicze, jednak w zdecydowanie mniejszej ilości.

W przypadku konfliktu z prawem karnym osobą reprezentującą sprawcę lub poszkodowanego przed sądem jest adwokat. Sprawy karne, którymi zajmuje się sąd są wykonywane w najbliższym od popełnienia przestępstwa sądzie, dlatego sprawca lub poszkodowany nie zawsze musi mieszkać w mieście gdzie popełniono wykroczenie. Dla przykładu, jeśli sprawca z Rzeszowa potrącił samochodem pieszego na pasach w Krakowie - sprawa karna odbędzie się w sądzie w Krakowie. Adwokat - prawo karne w Krakowie jest identyczne w całej Polsce, dlatego adwokat nie musi mieszkać koniecznie w Krakowie, jednak należy pamiętać że jeśli adwokat mieszka w odległym mieście, może wymagać dodatkowej zapłaty za dojazd.

W jednym z największych miast polski - Krakowie kancelarii prawniczych jest setki. Dzięki temu porady prawne w Krakowie są na bardzo wysokiej jakości, ponieważ istnieje spora konkurencja. Należy pamiętać, że prawnicy posiadają specjalizacje pozwalające im być ekspertami w danej gałęzi prawa. Istnieją specjaliści od prawa karnego, spadkowego, cywilnego itd. Jasnym jest, że każdy prawnik musi znać całość polskiego prawa, jednak wybierając osobę wyspecjalizowaną w interesującej nas dziedzinie znacznie ułatwimy pracę samemu prawnikowi, jednocześnie otrzymując bardziej zaawansowane i dogłębne porady.

Artykuł powstał przy współpracy z kancelariazemanek.pl


Podsumowując, najlepszym wyborem będzie wybór prawnika, który specjalizuje się właśnie w interesującej nas dziedzinie prawa.