Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Najlepsze oferty kont oszczędnościowych w listopadzie 2014

Najlepsze oferty kont oszczędnościowych w listopadzie 2014

Wtorek 25 listopada 2014, przez admin

Każdy kto ma choć trochę gotówki przechowywanej w przysłowiowej skarpecie powinien wziąć pod rozwagę sposoby pomnażania swojego kapitału. Istnieje wiele takich sposobów. Jedne są bardziej ryzykowne, inne mniej, a jeszcze inne całkowicie bezpieczne.

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tymi ofertami, które nie niosą ze sobą żadnego ryzyka. Co to może być? Uważa się, iż jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów oszczędzania i pomnażania swojego kapitału są tzw. konta oszczędnościowe. Są to produkty łatwo dostępne, które znajdują się w ofercie każdego polskiego banku.

Tylko na który bank się zdecydować? Który posiada najlepszą ofertę i ma największą możliwość pomnożenia kapitału? Warto w tym celu prześledzić rankingi. Ważne jest aby oferty te były jak najbardziej aktualne.
Na pierwszym miejscu w aktualnych rankingach wysuwa się bank SMART ze swoją ofertą konta oszczędnościowego SMART Procent. Ważne jest aby potencjalny klient posiadał konto osobiste w tym banku. Oprocentowanie takiego rachunku wynosi 4% od kwoty 1 zł. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc a samo prowadzenie rachunku jest całkowicie bezpłatne. Ponadto w każdym miesiącu istnieje możliwość jednego bezpłatnego przelewu wewnętrznego, zaś każdy kolejny, niezależnie od przelewów wewnątrz czy zewnątrz bankowych wynosi 5 zł. Minusem może być fakt, że bank ten nie ma możliwości wypłaty gotówki w oddziale.

Podobną ofertę przedstawia GetinOnline. Oprocentowanie takiego rachunku wynosi 3,50% od kwoty 0,01 zł i 2,25% od kwoty 100 000, 01 zł. Kapitalizacja następuje co miesiąc, prowadzenie tego konta jest bezpłatne i pierwszy przelew w miesiącu kosztuje 0 zł. Każdy kolejny przelew niezależnie od banku wynosi 4,99 zł. Nie ma możliwości wybrania zgromadzonego kapitału w oddziale banku.
Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Toyota Bank z Indeksowanym Kontem Oszczędnościowym. Oprocentowanie wynosi 3,15% od kwoty 1 zł oraz 2,40% od kwoty 100 000, 01 zł. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, ale zwrócić należy uwagę, iż nie ma możliwości wykonywania przelewów zarówno w obrębie banku jak i poza nim. Prowadzenie takiego konta jest całkowicie za darmo.

Inną godną uwagi ofertą jest Konto SuperOszczędnościowe w banku Citi Handlowy. Oprocentowanie wynosi 3,03% od kwoty 1 zł i 0,50% od kwoty 30 000, 01 zł. Kapitalizacja następuje co miesiąc i prowadzenie konta jest bezpłatne jeśli klient wykona kartą płatniczą do Konta osobistego transakcje na łączną sumę min. 500 zł lub gdy na Konto osobiste przelane zostanie wynagrodzenie w wysokości min. 2 000 zł. W innym wypadku opłata za prowadzenie rachunku wynosi 30 zł.
Jak się okazuje w prosty, tani i przede wszystkim bezpieczny sposób można zaoszczędzić i pomnożyć swój kapitał. Wiecej informacji o rachunkach oszczędnościowych dowiesz się z bloga http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com.