Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Najciekawsze medale pamiątkowe z oferty Skarbnicy Narodowej. Sprawdź nasze (...)

Najciekawsze medale pamiątkowe z oferty Skarbnicy Narodowej. Sprawdź nasze opinie!

Piątek 21 lutego 2020, przez admin

Skarbnica Narodowa jest polskim dystrybutorem monet i medali okolicznościowych. Jako wiarygodne źródło ciekawych numizmatów jest popularnym wyborem kolekcjonerów decydujących się na zakup okazów do swoich zbiorów. Warto wiedzieć, które medale mogą w szczególny sposób urozmaicić kolekcję.

Wizerunek Józefa Piłsudskiego w złocie

Wśród dostępnych w ofercie Skarbnicy Narodowej numizmatów na szczególną uwagę zasługuje model upamiętniający postać Józefa Piłsudskiego. Medal został wykonany z czternastokaratowego złota próby 585/1000. Numizmat ten to nie tylko szczególne urozmaicenie posiadanej kolekcji, ale i pamiątka, którą warto pozostawić dla przyszłych pokoleń. Medal z wizerunkiem marszałka został wybity z zastosowaniem stempla lustrzanego, co gwarantuje najwyższą jakość menniczą wyrobu. Na modelu widnieje również charakterystyczny napis: NACZELNIK PAŃSTWA JÓZEF PIŁSUDSKI. Rewers prezentuje polskie granice w okresie współczesnym oraz w latach międzywojennych. U góry znajduje się sylwetka orła w koronie, która została stworzona na wzór godła polskiego obowiązującego w latach 1918-1927. Autentyczność medalu potwierdzona jest specjalnym certyfikatem. Do wyrobu dołączono również welurowy woreczek, ułatwiający odpowiednie przechowywanie modelu.

Srebrny medal z indywidualnym numerem menniczym

Model upamiętniający osiemdziesiątą rocznicę zbrodni katyńskiej odznacza się najwyższą jakością menniczą. Został wykonany ze srebra próby 999/1000. Medal należy do unikatowej kolekcji wyrobów, z niepowtarzalnym numerem menniczym. Do monety dołączone jest specjalne pudełko, ułatwiające jej przechowywanie. Medal posiada również Certyfikat Autentyczności. Na awersie monety znajduje się wizerunek przepełnionej bólem Matki Boskiej, obejmującej głowę zabitego człowieka. Postacie zostały przedstawione na tle przydrożnej kapliczki. Rewers medalu został natomiast ozdobiony orłem w koronie, trzymającym tarczę amazonek. Wizerunek ten nosili na czapkach zamordowani w Katyniu żołnierze.

To tylko dwa medale z bogatej oferty numizmatów Skarbnicy Narodowej. O jakości wyrobów świadczą opinie kolekcjonerów, z którymi można się zapoznać na stronie https://www.skarbnicanarodowa.pl/opinie. Ich zakup do kolekcji z pewnością znacznie wzbogaci zbiory.