Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Modelka a hostessa

Modelka a hostessa

Jaka jest różnica między hostessą a modelką?

Środa 8 maja 2013, przez parzenica

Branża w której działają hostessy i modelki jest bardzo dynamiczna i rozwojowa. Wiele młodych dziewczyn marzy o międzynarodowej karierze, licznych podróżach, wielkich wybiegach i niemałych zarobkach.

Wymagania stawiane dziewczynom są różne. Najsurowsze dotyczą wyglądu dziewcząt tj. wagi, wzrostu czy rozmiaru ubrania. Wbrew pozorom zawód ten jest ciężki i wymagający wielu wyrzeczeń, a zarobki, zwłaszcza na początku kariery, nie są zbytnio zadowalające.

Wiele popularnych obecnie modelek zaczynało kariery jako hostessy. Wiele agencji zajmujących się modelingiem posiada szeroką bazę hostess. Spora część populacji uważa słowa hostessa i modelka za synonimy. W niektórych agencjach hostess wyrażenia te także przeplatają się bardzo wyraźnie i czasami używane są zamiennie względem siebie. Jednak działanie takie nie jest do końca słuszne i właściwe. Choć pojęć modelka i hostessa często używa się zamiennie to nie oznaczają one do końca tego samego stanowiska pracy. Modelka to głównie osoba zajmująca się promocją ubrań czy marek na wybiegu, plakatach czy stronach www. Natomiast hostessa to przede wszystkim osoba zajmująca się promocją „twarzą w twarz”. Modelka porusza się po wybiegu, a hostessa między klientami w centrum handlowym czy między gośćmi na evencie, który obsługuje. Granica między modelką a hostessą jest bardzo cienka. Widać to między innymi w agencjach modelek i hostess. Często hostessą i modelką jest ta sama osoba. Na którym aktualnie pracuje stanowisku zależy wyłącznie od zlecenia i oczekiwań obsługiwanego klienta. Niemniej można przyjąć, że modelka to nieco wyższy poziom kariery niż hostessa, choć jest to spore uproszczenie.

Agencje hostess posiadają bardzo duże bazy dziewczyn gotowych do podjęcia różnorodnych zleceń. Jednak czy zatrudnisz modelki czy hostessy zależy tylko od ciebie i Twojego zlecenia, gdyż często jest to ta sama dziewczyna.