Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Moda na magnesy na lodówkę

Moda na magnesy na lodówkę

Poniedziałek 13 maja 2013, przez alfred.p

Magnesy to idealne małe gadżety świetnie uzupełniające pustą przestrzeń na naszej lodówce. Często w stosunku do magnesów pada określenie mała rzecz a cieszy i jest w tym bardzo dużo prawdy. Wśród nas pojawia się coraz więcej amatorów tych gadżetów. Z chęcią dekorujemy swoje lodówki właśnie magnesami. Ich największą zaletą jest duży wybór różnych kształtów i kolorów, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie. Często przypinając na lodówkę pierwszy magnes nie podejrzewamy nawet, że za rok będzie ich już na niej kilka.

Prawda jest taka, że kolekcjonowanie magnesów jest równie wciągające jak zbieranie monet czy znaczków. Pierwszego kupujemy, bo bardzo nam się spodoba lub dziecko nas namówi, a później to już przychodzi samo. Jedziemy na wakacje, chodzimy wieczorami po malowniczych uliczkach, gdzie roi się od sklepików z pamiątkami i w co drugim kupić można magnesy. Wtedy jakoś samo przychodzi, że w końcu wybieramy najładniejszy i kupujemy go na pamiątkę. Magnesy na lodówkę kupimy praktycznie w każdej miejscowości turystycznej. Zatem jak ktoś jedzie na wakacje własnym autem i odwiedzi kilka ciekawych miejscowości, to tych magnesów trochę uzbiera.

Aktualnie to właśnie w przemyśle pamiątkarskim najważniejszą rolę odgrywają magnesy na lodówkę. Większość kupuje magnesy z nazwą miejscowości i jakimś zabytkiem czy plażą. Jednak są także tacy, którzy kupują magnesy na lodówkę z aforyzmami. Magnes pełni w takim wypadku podwójną rolę - ozdabia, ale też zgodnie z treścią przesłania może motywować, rozśmieszać lub przypominać o naszych postanowieniach np. o diecie. Tym samym rola dekoracyjna staje się drugorzędna najważniejsze jest, co magnes nam „mówi”.

Nowoczesne technologie wytwarzania magnesów pozwalają nam umieścić na ich całej powierzchni nadruk dowolnego zdjęcia, tworzyć je w przeróżnych kształtach czy kolorach. Te i inne nieznane jeszcze możliwości sprawiają, że pociąg do magnesów na lodówkę trwa i z pewnością będzie trwał jeszcze przez długi czas.