Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Młodzi nie obejdą się bez fotografii ślubnej

Młodzi nie obejdą się bez fotografii ślubnej

Poniedziałek 23 września 2013, przez alfred.p

Nie od dziś wiadomo, że ślub i wesele są jednymi z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Zatem dokładają oni wszelkich starań by wszystko wypadło jak należy, a te niezapomniane chwile zastały uwiecznione. Aby to uczynić zatrudnia się najczęściej kamerzystę, którego zadaniem jest nagrywanie uroczystości ślubnej oraz następującego po niej wesela. Kolejnym zatrudnionym do „obsługi” weselnej jest fotograf. W przeciwieństwie do kamerzysty ma większe możliwości kreacyjne. Może poustawiać gości do zdjęcia, uchwycić niezwykłą chwilę.

W dodatku, często wraz z zatrudnieniem fotografa przyszli państwo młodzi otrzymują pakiet możliwych usług, jakie może on dla nich wykonać. Podstawową usługą, co oczywiste, jest robienie zdjęć w kościele i sali weselnej. Na zdjęciach mogą być również uwiecznione przygotowania do ceremonii oraz błogosławieństwo młodych przez rodziców. Innymi usługami, na jakie możemy liczyć są zdjęcia plenerowe. Najczęściej tzw. plener organizowany jest w romantycznie kojarzącym się zakątku. Często są to różnego rodzaju jeziorka, stawy, skałki czy ruiny. Ostatnio modne stało się robienie zdjęć w klimatach industrialnych – stare fabryki, linie kolejowe. Coraz częściej stosowaną praktyką jest przekładanie pleneru na czas po ślubie i organizowanie go za granicą.

Pakiet usług obejmuje również poukładanie zdjęć ślubnych w tradycyjny album lub fotoksiażkę. Niektóre agencje fotograficzne w ofercie mają także założenie galerii internetowej, na której umieszczone zostaną zdjęcia. Standardem wydaje się również płyta/pendrive ze wszystkimi zdjęciami, jak i płyty „dla rodziny” ze zdjęciami wyselekcjonowanymi przez młodych.

Ile kosztuje taka fotograficzna obsługa ślubu? W zależności od wybranych opcji , wiadomo, im więcej, tym drożej aczkolwiek ceny dolnej granicy cenowej plasują się na poziomie 1200-1500 złotych. Górna zależy od inwencji i zasobności młodej pary. Na cenę wpływ ma oczywiście również miasto, a właściwie jego wielkość, w którym korzystamy z usług fotografa. Warszawa, Kraków czy Wrocław należą do najdroższych. Szukając cen warto zajrzeć do Internetu, wpisując bowiem hasło na przykład „fotografia ślubna Kraków ceny” na sto procent uzyskamy przybliżone wartości cenowe za dane usługi fotografów.