Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Miłość do Tatr

Miłość do Tatr

Poniedziałek 10 listopada 2014, przez natatry

Pamiętam kiedy pierwszy raz, wówczas jako ośmioletniego chłopca, ojciec zabrał mnie na niezapomnianą wycieczkę w Tatry.

Choć wtedy jeszcze siły i kondycja nie pozwalała mi na eksplorację i zdobywanie najwyższych szczytów, to od razu pokochałem góry i wiedziałem, że będę z wielką chęcią tam wracał.

Od tamtego czasu, przewodniki i mapa Tatr, stały się moimi niemal codziennymi towarzyszami i najlepszymi przyjaciółmi. Wyprawa kolejką na Kasprowy Wierch i widoki jakie wówczas ujrzałem, na zawsze zapadły mi w pamięć i wyznaczyły definicję piękna.

Minęło kilkanaście lat, a Tatry dalej są moim najczęściej odwiedzanym rejonem w wolnym czasie. Nie wyobrażam sobie wakacji bez możliwości wypicia herbaty z termosu przy Morskim Oku. Co najmniej raz w roku muszę wdrapać się na Giewont, odwiedzić Mnicha i zaliczyć Kościelec.

Zawsze, z chęcią ponownie wybieram się na sentymentalną podróż w czasie i wspinaczkę na Kasprowy Wierch, od którego wszystko się zaczęło. Przywykłem do towarzystwa tych szczytów tak bardzo, że ciężko mi zmienić swoje plany turystyczne.

Z roku na rok, przekładam zamiary eksploracji słowackiej części Tatr. Gerlach jest moim największym marzeniem i zarazem celem, który koniecznie muszę zrealizować. Chociaż na szczyt ten nie prowadzi żaden szlak turystyczny, istnieje możliwość zdobycia króla Tatr z wynajętym przewodnikiem. Na pewno, nie należy to do najłatwiejszych zadań i wymaga odpowiedniego przygotowania do tej wyprawy.

Nie wyobrażam sobie jednak, że nigdy nie poczuję uczucia satysfakcji z kontemplowania widoków z jego szczytu. Tatry to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Zawsze z dużą chęcią będę wracał w ten rejon.

Gdy nie mam możliwości wędrowania po górach z przeróżnych powodów, i gdy muszę przebywać w domu zamiast na szlakach, to towarzyszy mi mapa Tatr Słowackich, dzięki której planuje kolejne wyprawy. To chociaż w jakimś stopniu rekompensuje mi brak widoku na żywo tego fenomenalnego zjawiska.