Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Mama otwiera własny biznes

Mama otwiera własny biznes

Poniedziałek 27 stycznia 2014, przez Justyna

Młode mamy pragną jak najwięcej czasu spędzać ze swoim maleństwem. Jednocześnie nie chcą rezygnować z życia zawodowego. Własny biznes to świetny sposób na połączenie tych dwóch światów. Coraz więcej kobiet decyduje się na taki krok.

Dobrze wybrać taki biznes, który pozwoli młodej mamie, jak najwięcej spędzać w domu z maleństwem. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że będzie mogła patrzeć, jak dziecko rośnie i się rozwija. To najpiękniejszy okres, którego żadna mama nie chce przegapić. Kolejną zaletą jest to, że można w ten sposób sporo pieniędzy, które trzeba byłoby wydać na żłobek, przedszkole lub opiekunki. Zresztą kto lepiej zajmie się dzieckiem, niż mama.

Zacznij zarabiać na swojej pasji

Lubisz szyć, projektować biżuterię albo odnawiać stare meble? Uczyń ze swojej pasji biznes. Teraz ręcznie robione rzeczy są bardzo popularne. Możesz je projektować i wykonywać w zaciszu własnego domu, kiedy twoja pociecha bawi się albo smacznie śpi. Z promocją i sprzedażą tych rzeczy nie będzie problemu. Jest przecież internet. Możesz założyć własną stronę internetową lub skorzystać z możliwości, które daje Facebook. Dobrym pomysłem jest również promowanie swoich wyrobów, na różnego rodzaju targach rękodzielniczych. Będzie to dla Ciebie świetna odskocznia od codzienności.

Przyjmuj zlecenia

Młode mamy mogą również otworzyć firmę świadczącą usługi przez internet. W zależności od tego, na czym się znasz, możesz zająć się np. tłumaczeniami, pisaniem różnego rodzaju prac i artykułów, tworzeniem grafik, stron internetowych, prowadzeniem blogów, fanpage itp. Wystarczy do tego internet. Trzeba jednak poświęcić sporo czasu na wyszukiwanie zleceń. Jeśli jednak zdobędziesz dobrą renomę i zaufanie klientów w pewnym momencie sami zaczną się do Ciebie zgłaszać.

Otwórz sklep internetowy

Sklep internetowy to coraz popularniejszy sposób zarabiania pieniędzy. Może go założyć każdy. W internecie dostępne są darmowe platformy sprzedażowe, które są bardzo proste w obsłudze. Młode mamy mogą sprzedawać odzież, zabawki, torebki itp. Trzeba tylko nawiązać współpracę z hurtownią, w której będą zamawiać towar. Prowadząc taki sklep ma się dużo czasu dla dziecka. Nie trzeba przecież stać codziennie osiem godzin za ladą. Wystarczy co jakiś czas aktualizować stronę i realizować zamówienia.

Opiekuj się innymi dziećmi

Młode mamy mogą otworzyć w domu mini przedszkole. Wiele osób chętnie powierzy swoje dzieci opiece młodej mamie. Poza tym towarzystwo drugiego dziecka jest dodatkowym atutem. Mogą się wspólnie bawić. Młoda mama powinna jednak wiedzieć, jakie są jej możliwości i iloma dziećmi będzie się w stanie zaopiekować. Mniej uwagi będą wymagały dzieci starsze, więcej młodsze.

Prowadzenie firmy nie jest wcale trudne. Na rynku jest obecnie mnóstwo programów, które w tym pomagają m.in. oprogramowanie księgowe wf fakir - http://wf-fakir.com.pl/