Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Maluj bezpiecznie

Maluj bezpiecznie

wykorzystaj taśmy maskujące

Wtorek 7 lipca 2015, przez Bartek Cisowski

Taśmy malarskie wykorzystywane są głównie do oklejania malowanych powierzchni. Jeżeli mamy zamiar malować w dwóch lub więcej kolorach z precyzyjnymi odcięciami kolorów należy w takim wypadku taśmy malarskiej. Wtedy bez problemu będziemy mogli pomalować dany obszar na taki kolor jaki będziemy chcieli.

Taśmy malarskie znajdują zastosowanie podczas malowania:
- drzwi
- ścian
- ram okiennych
- tynków

Dużym atutem tych taśm jest klej, który nawet po 3 dniach od momentu przyklejenia nie zostawia po oderwaniu żadnego śladu. W porównaniu do innych taśm, które niestety po odklejeniu zostawiają po sobie ciężki do wyczyszczenia ślad. Taśmy bardzo łatwo się przykleja do powierzchni oraz tak samo łatwo odrywa. Zwykłe taśmy malarskie możemy używać tylko w wewnątrz pomieszczeń. Jeżeli zależy nam na tym, aby użyć taśmy malarskiej na zewnątrz musimy w takim wypadku zaopatrzyć się w taśmy malarskie odporne na światło, promienie UV, deszcz.
Taśmy malarskie mogą być przyklejane na różnego rodzaju powierzchnie np. szkło, drewno, plastik, metal, tynk. Jeżeli zastanawiamy się nad tym gdzie możemy takie taśmy malarskie nabyć, wystarczy że udamy się do najbliższego w okolicy sklepu budowlanego i na pewno uda nam się takie taśmy kupić. Dzięki taśmom malarskim będziemy mogli wyznaczyć np. na ścianie jakiś kształt, który później wypełnimy danym kolorem i dzięki temu otrzymamy w idealnym kształcie to co chcieliśmy. Dlatego też jeżeli zależy nam na utrzymaniu odpowiednich wzorów czy oddzieleniu jednego koloru od drugiego oraz zabezpieczyć daną powierzchnie przed zabrudzeniem to musimy koniecznie zaopatrzyć się właśnie w taśmy malarskie. Możemy być pewni, że nie zawiodą nas i w stu procentach spełnią swoją rolę tak jak zapewnia producent.