Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Mała architektura betonowa

Mała architektura betonowa

Środa 26 lutego 2014, przez Marek Konieczny

W ostatnich latach stał się bardzo modny. Od zawsze mógł pochwalić się niezwykłymi właściwościami, które sprawiają, że jest praktyczny i nadaje się do wielu zastosowań. Mowa o betonie - ciężkim, trwałym i solidnym surowcu.

Cechy tego materiału czynią go idealnym kompozytem do tworzenia małej architektury krajobrazu. Słupki betonowe od lat są spotykane w budownictwie drogowym oraz miejskiej przestrzeni publicznej. Elementy z betonu są bardzo stabilne, nie poddają się podmuchom wiatru, opadom deszczu, grzybom, pleśni i zanieczyszczeniom.

Są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne - tylko naprawdę duża siła może spowodować ich zniekształcenie. Nie trzeba ich także impregnować ani konserwować. Przez wzgląd na powyżej opisane praktyczne właściwości materiału, w kreacji naszych produktów bardzo często wykorzystujemy beton. Umożliwia on nam stworzenie mebli i akcesoriów zewnętrznych o dowolnych formach. Nasze kreacje przybierają różnorodne kształty, od klasycznych i eleganckich, po nowoczesne, minimalistyczne.

W każdej linii wzorniczej znajdują się doskonale współgrające ze sobą elementy małej architektury - ławki, stoły, kosze, słupy i donice betonowe. Estetyka i piękno są dla nas szczególnie ważne. Nawet z najprostszych rzeczy, takich jak kosze betonowe, potrafimy zrobić dzieło sztuki. Nasze produkty były nominowane do nagród w prestiżowych konkursach i plebiscytach wzorniczych (min. Produkt Roku 2010, Dobry Wzór 2010 i 2011). Jedna z ławek przez nas zaprojektowanych została mianowana Produktem Roku 2009.

Otrzymaliśmy również wyróżnienie od biura Naczelnego Architekta Miasta Warszawy za koncepcję przystanku komunikacji miejskiej. Jesteśmy profesjonalistami, prawdziwymi pasjonatami architektury krajobrazu i wzornictwa. Mamy słabość do niezwykłego w swej prostocie materiału, jakim jest beton. Stosujemy go w większości projektowanych przez nas produktów. Dzięki niemu kreowane przez nas elementy małej architektury mogą być nie tylko piękne, ale również ponadprzeciętnie praktyczne i trwałe.


Napisane przez: Komserwis Sp. z o.o.