Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Magia ludzkich rąk

Magia ludzkich rąk

Poniedziałek 12 sierpnia 2013, przez texbart

Dzisiejszy mój wpis poświęcony będzie szeroko rozumianemu rękodziełu. Jest to dzisiaj trochę zapomniany temat w handlu i reklamie. W dobie komputeryzacji, mechanizacji, automatyzacji i innych „-zacji” coś wykonanego ręką człowieka może kojarzyć się z starymi przedmiotami albo tzw. „Cepelią”. Są też wyroby ręcznie składane, które są oznaką luksusu i bogactwa. Przedmioty wykonane techniką rękodzieła mają jednak swój urok i wdzięk (oraz cenę w przypadku np. samochodów). Trzeba przyznać iż niektóre wyroby nie mogą być wytwarzane automatycznie tylko ręcznie, np. artykuły z dmuchanego szkła.

Pewnie się zastanawiasz Drogi Czytelniku/Czytelniczko dlaczego pisze o walorach rękodzieła?

- pewnie chce Nam coś sprzedać – myślisz

Właśnie, że nie. Chce tylko pokazać i poinformować co wymyślił jeden producent ręczników aby wzbogacić swoją paletę asortymentu. Chodzi dokładnie o maskotki wykonane z ręczników. Proces pokazany na filmiku jest dziecinne prosty jak z programu Adama Słodowego.

Bierzemy ręcznik, tu zaginamy, tam przytrzymuje, całość obwiązujemy sznurkiem (najlepiej przezroczystym) i mamy zabawkę. Trochę to przypomina origami bo z jednego ręcznika można zrobić kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt maskotek. Ja osobiście widziałem: pszczoły, misie, renifery, zajączki, mikołaje, żaby, psy, koty, strażaków, lekarzy. Hitem tego sezonu są ponoć ręczniki zawinięte w torty. Trochę dodatków, tasiemka i człowiek czuję się głodny.

I pomyśleć, że przy pomocy kawałka tkaniny, sznurka i wyobraźni można wyczarować takie skarby.

Kupić komuś ręcznik jako prezent zapakowany w taki sposób to dobry pomysł na nietypowy upominek.

Producent informuje, że kiedy zabawka się znudzi wystarczy przeciąć wszystkie sznurki i otrzymamy wymiarowy ręcznik, gotowy do użytkowania. Oczywiście wcześniej wypada go wyprać czy coś w tym rodzaju.