Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Luksus drewna

Luksus drewna

Piątek 16 grudnia 2016, przez Marek Konieczny

Chociaż każdy producent podłóg drewnianych zapewnia o ich przewadze nad innymi to czy na pewno warto podjąć się takiego wydatku i zrezygnować z klasycznych, tanich paneli z tworzywa sztucznego, które jednak coraz bardziej przypominają prawdziwe drewno? A jeśli tak, to dlaczego? I czy luksusowe schody drewniane na pewno sprawdzą się w każdym domu?

Drewno to piękny materiał, naturalny, może zostać zaaranżowany zarówno tak, by stanowił jedynie gustowne tło dla reszty wystroju, a może być tak wykorzystany, by swoją oryginalnością zdominował daną powierzchnię. Przede wszystkim warto pamiętać, że naturalnego materiału nic nie zastąpi. Poczucie obcowania z produktem, któremu dała życie Matka Natura, jest bezcenne, a luksusowe podłogi drewniane dają żywy i bliski kontakt z tą oto naturą. Znacznie przyjemniej po wstaniu z ciepłego łóżka dotknąć gołą stopą miłego drewna niż zimnej płytki czy plastikowych paneli. Z resztą można to sprawdzić na stronie baront zakładka oferta.

Co więcej, dobrze jest pomyśleć o małych domownikach, którzy uwielbiają czołgać się po wszelkich dostępnych powierzchniach płaskich, a głównie po ziemi. Jak różne odczucia muszą im towarzyszyć, kiedy leżą na lodowatym kamieniu, a kiedy tulą się do ciepłego i nie tak twardego drewna!

Ponadto, przecież drewno przez setki lat było głównym materiałem budulcowym. A jak wiele z tych drewnianych budowli przetrwało do dziś - to mówi samo za siebie, niejeden wiejski kościółek i niejedna chata w skansenie pamiętają znacznie więcej niż nasi pradziadkowie. Dlaczego by więc nie skorzystać ze sprawdzonych przez wieki sposobów, do tego wciąż ulepszanych, i nie zrezygnować z tworzyw sztucznych na rzecz tego, co nam proponuje każdy producent podłóg drewnianych - czyli pięknego, naturalnego drewna, które z pewnością będzie towarzyszyć ognisku domowemu przez lata, a kto wie, może nawet całe pokolenia?