Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Londyn jako kierunek pracy

Londyn jako kierunek pracy

Sobota 1 czerwca 2013, przez Bartek

Dzisiejsze realia są niestety takie, że w Polsce ciężko o pracę. Ludzie z wyższym wykształceniem mają problem z jej znalezieniem, a co dopiero Ci, którzy nie ukończyli żadnych studiów. Wiele osób decyduje się na poszukiwanie alternatyw w innych krajach, nie czekając aż pracodawca znajdzie się tu, w Polsce. Jednym z częściej wybieranych kierunków jest Londyn. Dlaczego?

W Londynie możemy liczyć na naprawdę świetne wynagrodzenie. W pracy przy naczyniach zarabia się często więcej pieniędzy niż na dobrym etacie w Polsce, oczywiście takim po studiach. Nawet roznoszenie ulotek może przynieść więcej pieniędzy, niż średnia krajowa w Polsce.
Ludzie łapią się różnej pracy, część jedzie w ciemno, część ma już coś załatwione. Oczywiście łatwiej jest tym, którzy jadą już na gotowe, ale niestety często brak nam znajomości, jednak taka sytuacja zdarza się już co raz rzadziej - praktycznie każdy ma znajomych za granicą, którzy wyjechali tam właśnie w celach zarobkowych. Ci, którzy jadą pracy dopiero szukać, często dużo ryzykują. Wbrew pozorom, na Wyspach o pracę nie jest już dziś tak łatwo. Rynek nasycił się, szczególnie obcokrajowcami, w tym Polakami. Dziś już nie jest tak łatwo jak kiedyś, bez języka może być nam ciężko o pracę nawet przy ’garach’.
Dużo Anglików często niechętnie spogląda na Polaków, jako na tych którzy zabierają im pracę. Popularne są także stereotypy, mówi się o nas jak o złodziejach, pijakach. Niestety część Polaków zapracowała na taką opinię, która dziś odbija się na wszystkich.
Do Londynu często wyjeżdżają młode osoby, które nie mają pomysłu na siebie lub też zakładają rodzinę i potrzebują pieniędzy. Często pomagają rodzice, którzy wysyłają dzieciom paczki do Londynu. W końcu domowe jedzenie jest zawsze naszym ulubionym.
Wielu osobom podoba się angielskie życie. Przekonują się do niego i chociaż tęsknią za ojczyzną decydują się na stały pobyt. Przeprowadzki do Londynu stają się co raz częstsze, a Polska niestety traci młode zdolne osoby, które podatki odprowadzają gdzie indziej.
Życie w stolicy Anglii jest atrakcyjną alternatywą dla młodych ludzi. Często fascynuje ich ten wielki świat, wszechobecna technologia, wyżej rozwinięta niż w Polsce. Dobre zarobki też przemawiają za tym kierunkiem. Stąd dziś mamy tylu Polaków na Wyspach, często trafiają tam przez znajomych. Niejednokrotnie Polacy mogą liczyć na wsparcie od państwa angielskiego, większe niż w Polsce. Wydaje się to niemożliwym, jednak tak właśnie jest. Zdarza się, że polskie rodziny dostają nawet mieszkania, co w Polsce jest dziś nie do pomyślenia.
Podsumowując, Londyn jako kierunek pracy jest jak najbardziej atrakcyjny. Jeśli chodzi o codziennie życie, również, choć nie wszystkim podoba się tak szybkie tempo. Ojczyzna jednak jest jedna, nie da się o niej zapomnieć.