Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Lekcja makijażu

Lekcja makijażu

Poniedziałek 28 kwietnia 2014, przez Marek Konieczny

Wiesz jak zrobić perfekcyjny makijaż? Chcesz wyglądać świeżo, pięknie i naturalnie? Zastosuj kilka podstawowych rad i zrób idealny makijaż krok po kroku. Po pierwsze wyrównaj koloryt odpowiednim podkładem. Dobierz go kolorystycznie do cery, wklep w twarz i odczekaj aż się wchłonie.

Jeśli masz niedoskonałości wybierz podkład dobrze kryjący lub przed jego aplikacją użyj korektora. Drugim krokiem jest matowienie pudrem i aplikacja różu. Puder przedłuży trwałość podkładu i sprawi, że skóra twarzy nie będzie się brzydko świecić. Róż z kolei doda ci świeżego i zdrowego wyglądu.

Trzecim krokiem jest makijaż oczu. Nałóż na powieki cień za pomocą pędzelka lub pacynki. Ładnie rozświetlisz oczy jeśli jaśniejszy cień naniesiesz w wewnętrznych kącikach oczu, a ciemniejszy w zewnętrznych, starannie zacierając między nimi granice.

Wytuszuj dokładnie rzęsy i zaakcentuj brwi. Brwi maluj tak, jakbyś delikatnie kopiowała naturalne włoski. Co do tuszu, to nałóż go dokładnie, a wydłużysz rzęsy, podkręcisz je, zagęścisz i powiększysz optycznie oczy. Dobierz mascarę idealnie do swoich rzęs. Do krótkich wybierz tę wydłużającą, do słabych - pogrubiającą, a do dłuższych tę podkręcającą. Najkorzystniej na rzęsach prezentuje się mascara czarna lub brązowa.

Ostatnim krokiem jest umalowanie ust. Do małych ust wybierz jasny odcień, a do dużych nieco ciemniejszy. Szminka dodaje wargom pięknych, ponętnych kształtów. Nawilża naskórek i chroni usta przed wysychaniem. Możesz używać zarówno błyszczyka, samej szminki jak i szminki z konturówką. haluksy, jak dbać o włosy.