Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Łazienka wykończona w marmurze.

Łazienka wykończona w marmurze.

Zastosowanie marmuru w wykończeniach pomieszczeń łazienkowych

Niedziela 28 listopada 2021, przez Artsites

Domowa łazienka wykończona w marmurze to bardzo kosztowna inwestycja. Jednocześnie jest to też inwestycja szalenie estetyczna. Trudno nam będzie znaleźć jakiekolwiek lepsze rozwiązanie w zakresie estetyki. Warto także podkreślić, iż marmur, jako naturalny kamień, będzie charakteryzować się nie tylko wysokim poziomem estetyki, ale również wieloma innymi zaletami. Generalnie, można powiedzieć, iż łazienka wykończona w marmurze to rozwiązanie szalenie korzystne z wielu względów. Przede wszystkim będzie to jednak rozwiązanie niezwykle estetyczne, sprawiające, iż czas spędzony w łazience będzie dla nas prawdziwą przyjemnością.

Ile kosztuje łazienka wykończona w marmurze?

Koszt wykonania całej łazienki w marmurze jest z całą pewnością bardzo wysoki. Już zresztą ogólny remont łazienki do najtańszych nie należy. Szacunkowo możemy powiedzieć, iż aby przeprowadzić generalny remont pomieszczenia łazienki to trzeba dysponować gotówką w wysokości co najmniej 10.000 PLN. Jeśli jednak zamarzy nam się łazienka wykończona w marmurze, to koszt ten będzie znacząco wzrastać. W takich przypadkach, całościowy koszt inwestycji będzie mógł sięgnąć nawet 30.000 PLN. Oczywiście w zależności od wielkości samego pomieszczenia łazienki oraz wybranego rodzaju marmuru.
Jak więc widzimy łazienka wykończona w marmurze jest rozwiązaniem kosztownym, na które niestety nie każdy z nas będzie mógł sobie pozwolić. Jeśli jednak dysponujemy odpowiednim zapleczem finansowym, warto przemyśleć takie rozwiązanie, korzyści z niego płynące są ogromne, i nie chodzi tu bynajmniej jedynie o wysoki poziom estetyki.

Korzyści płynące z zastosowania marmuru do wykończenia łazienki.

Jak już powiedzieliśmy łazienka wykończona w marmurze to także wiele innych korzyści. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na to, iż marmur jest materiałem szalenie trwałym i odpornym na uszkodzenia. W końcu jest naturalnym kamieniem, a kamienie nie należą do najkruchszych elementów naszej planety. Przypadkowe doprowadzenie do uszkodzenia marmuru na podłodze czy też na ścianie, jest praktycznie rzecz biorąc niemożliwe. Trzeba będzie się nieźle postarać, aby doprowadzić do uszkodzenia marmurowych posadzek w naszej łazience. Poza tym, marmur stosunkowo prosto będziemy mogli utrzymać w czystości. Ostatecznie zaś, warto także wspomnieć, iż jest to kamień, który doskonale radzi sobie z wodą. Dzięki temu, łazienka wykończona w marmurze, będzie jednocześnie ochroną dla ścian i podłóg przed wchłanianiem wilgoci.

Podsumowanie.

Trzeba tutaj powiedzieć, iż łazienki zrealizowane w marmurze to bardzo estetyczne rozwiązanie. Kosztowne, ale za to szalenie korzystne z wielu względów. Dlatego też, jeśli tylko dysponujemy odpowiednim zapleczem finansowym, warto przemyśleć tego typu inwestycje. Można one bowiem się okazać bardzo pożytecznym rozwiązaniem w przypadku naszego domu i naszej łazienki.