Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Lampy hybrydowe LED

Lampy hybrydowe LED

dobrą alternatywą dla klasycznych lamp ulicznych

Wtorek 4 marca 2014, przez Mateuss

Lampy hybrydowe LED składają się z małej turbiny wiatrowej, paneli słonecznych, akumulatorów oraz oczywiście oprawy oświetleniowej LED. Lampa solarna z dodatkową turbiną (lampa hybrydowa) jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia ulicznego, ale trzeba być świadomym, że nie w każdych warunkach lampa hybrydowa będzie optymalnym rozwiązaniem np. montowanie lampy hybrydowej pośród drzew czy też budynków które są wyższe od naszej lampy mija się z celem i jest nie ekonomicznym rozwiązaniem. W takim przypadku bardziej uzasadnionym ekonomicznie działaniem będzie instalacja lampy solarnej o większej sprawności. Lampy hybrydowe opłaca się natomiast montować na otwartych przestrzeniach gdzie przepływu powietrza nie będą blokowały żadne obiekty takie jak wysokie drzewa czy też budynki.

Hybrydy LED są droższe w zakupie od tradycyjnych lamp ulicznych, ale w ogólnym rozrachunku lampy te wygrywają z lampami zasilanymi z sieci energetycznej ponieważ są w pełni autonomiczne czyli same wytwarzają prąd potrzebny do oświetlenia. Reasumując kupując tradycyjną lampę skazujemy się na płacenie wysokich co miesięcznych rachunków za prąd, natomiast wybierając lampę hybrydową czy też solarną uwalniamy się od tych opłat. Wykorzystując odnawialne źródła energii do zasilania naszej lampy dbamy też o naszą planetę. Wybierając lampy zasilane z energii słońca i wiatru zyskujemy niezależność od innych źródeł energii ponadto lampy hybrydowe LED lepiej sprawdzają się zimną gdy mniejsza ilość promieni słonecznych dociera do ziemi, co za tym idzie otrzymujemy mniejszą ilość energii z słońca i wtedy właśnie przydaję się turbina wiatrowa, która jest nie zależna od nasłonecznienia i może doładowywać akumulatory całą dobę. Zwiększa to ilość zmagazynowanego prądu co przekłada się na długość świecenia lampy.

Warto też wspomnieć, że do montażu lamp hybrydowych nie są wymagane żadne zezwolenia na budowę, konsultacje z lokalnym zakładem energetycznym itp. Wielką przewagą lamp hybrydowych jest to, że działają one już pierwszej nocy po instalacji, w przeciwieństwie do lamp tradycyjnych, w których proces rozruchowy może trwać nawet kilka dni. Ponadto instalacja jest bardzo prosta i szybka.