Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Ładny blaszak? To możliwe!

Ładny blaszak? To możliwe!

Czwartek 16 czerwca 2016, przez admin

Garaże z blachy wielu osobom kojarzą się z minioną epoką, gdy tego rodzaju konstrukcje szpeciły liczne osiedla mieszkaniowe. Dzisiaj blaszaki kompletnie nie przypominają swych odpowiedników sprzed lat i być może dlatego stają się coraz popularniejszą formą zabezpieczania samochodu, nawet na eleganckich osiedlach domków jednorodzinnych.

Zalety konstrukcji blaszanych

Renesans garaży z blachy dość łatwo wytłumaczyć. Główną przyczyną popularności tego rodzaju konstrukcji jest po prostu ich niska cena oraz łatwy i niezwykle szybki montaż. Najprostsze z takich garaży można wznieść na posesji w ciągu zaledwie kilku godzin bez ubiegania się o pozwolenie na budowę i w dodatku płacąc za wszystko niecałe 2 tysiące złotych. Dla porównania koszt budowy garażu murowanego jest szacowany przez wielu specjalistów na kwotę od 25 do nawet 40 tysięcy złotych, zaś czas jego budowy wynosi niekiedy kilka miesięcy. Współczesne blaszaki są budowane z dużo większą starannością niż kiedyś i z użyciem solidnych materiałów, dlatego okazują się trwałymi konstrukcjami, służącymi przez długie lata. Co więcej, do wyboru są nie tylko proste garaże z blachy ocynkowanej, ale także niezwykle estetyczne garaże do złudzenia przypominające te murowane, które mogą być prawdziwą ozdobą posesji.

Funkcjonalny i stylowy garaż z blachy

Wychodząc naprzeciw wymagającym klientom, firmy oferujące garaże z blachy proponują coraz bardziej zaawansowane i estetyczne konstrukcje. Swoje garaże ocieplane firma Alicja buduje na przykład w oparciu o solidną konstrukcję spawaną i skręcaną, którą pokrywa płytą warstwową z rdzeniem styropianowym.
Wzniesienie tej konstrukcji trwa dużo krócej niż budowa garażu murowanego, a efekt pod względem estetyki i funkcjonalności jest taki sam. W ocieplanym garażu z blachy auto ma doskonałe warunki przez cały rok, dzięki przemyślanym rozwiązaniom jest także skutecznie chronione przed złodziejami i dodatkowo umożliwia właścicielowi przeprowadzanie wewnątrz różnych prac warsztatowych, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Dopracowany wygląd konstrukcji doskonale komponuje się z zadbaną posesją i pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych zabudowań. Choć tego rodzaju konstrukcje są droższe od zwykłych blaszaków, cieszą się dużym uznaniem wśród klientów.