Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Kursy operatorów maszyn budowlanych

Kursy operatorów maszyn budowlanych

Środa 7 września 2016, przez Marek Konieczny

Praca na budowie jest nie tylko bardzo ciężka fizycznie, ale również satysfakcjonująca. Bardzo wiele firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych, poszukuje specjalistów z tej branży. Jednak w dzisiejszych czasach oprócz podstawowych umiejętności budowlanych, potrzebne są również różnego rodzaju kursy.

Najpopularniejsze są następujące kursy - kurs suwnice, kurs podesty ruchome. kurs operatorów maszyn budowlanych. Postaram się przybliżyć ich zakres w tym krótkim artykule. Kurs suwnice (http://dzwignice.pl/suwnice/). Na czym on polega? Dokładniej możemy mówić tu o kursie na operatora suwnic. Cena takiego kursu to zazwyczaj ponad 400 zł. Taki kurs oczy obsługi suwnic z kabiny oraz z poziomu roboczego.Na kursie omówione będą również wciągniki oraz wciągarki zgodne z kategorią I W. Poza tym, możemy dowiedzieć się co nieco o żurawiach. W programie najczęściej żurawie stacjonarne oraz żurawie warsztatowe. Co więcej, dowiemy się bardzo wiele o suwnicach, w szczególności o suwnicach hakowych sterowanych z poziomu roboczego, Omówione zostaną również wciągniki oraz wciągarki zgodne z kategorią II W.

Kurs taki zapewnia po jego ukończeniu otrzymanie legitymacji Urzędu Dozoru Technicznego - do rozpoczęcia takiego kursu niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego oraz zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do jego odbycia. Jeżeli chodzi o kurs na podesty ruchome,a raczej kurs operatora podestów ruchomych, to jego cena wynosi około 500 zł. Celem kursu jest nauka obsługi wszelkiego rodzaju podestów ruchomych: wolnobieżnych, samojezdnych oraz przewoźnych. Aby odbyć taki kurs należy mieć ze sobą kartę zgłoszeniową, dowód osobisty oraz zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do jego odbycia.

Kurs jest zakończony egzaminem przeprowadzanym przez Urząd Dozoru Technicznego - taki kurs podwyższa kwalifikacja zawodowe o stosowne uprawnienia. Warto jeszcze dodać, że po zakończeniu kursu uczestnik będzie mógł pochwalić się legitymacją wydaną przez Urząd Dozoru Technicznego. Myślę, że warto zrobić taki kurs i zainwestować w siebie. Ostatni z kursów, który chcę omówić to kurs operatorów maszyn budowlanych. W skład tego kursu wchodzą omówione już wcześniej kursy na podesty ruchome oraz kursy na operatora suwnic. Jednak należy pamiętać, że w skład maszyn budowlanych wchodzą również inne urządzenia budowlane.

Osobiście polecam również kursy na maszyny do robót ziemnych. To jest kursy na: koparki, koparko-ładowarki oraz ładowarki. Poza tym, jeszcze raz polecam inwestowanie we własny rozwój, bo to ułatwia otrzymanie wymarzonej pracy.