Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Kurierzy inpost czekają na Twoje zlecenie

Kurierzy inpost czekają na Twoje zlecenie

Środa 6 lipca 2016, przez Marek Konieczny

Minęły na szczęście czasy monopolu jednej firmy pocztowej - teraz mamy wybór. Niezwykłą popularność zyskały w ostatnich latach przesyłki kurierskie: odbierane u klienta i dostarczane do odbiorcy lub paczkomatu w dogodnym dla niego miejscu docierają szybko, bezpiecznie i niedrogo.

Najwyższą jakość usług w tym zakresie oferuje Inpost firma kurierska - dostarczająca przesyłki nawet w 1 dzień od nadania. Rodzaj usługi można sobie wybrać w zależności od potrzeb - nie ma znaczenia, czy to przesyłka pobraniowa czy zwykła, krajowa czy zagraniczna. Firma obsługuje zarówno klientów biznesowych jak i osoby prywatne. Niezwykłą popularność zdobyły ustawione w wielu polskich miastach paczkomaty, umożliwiające wygodny, samodzielny odbiór przesyłki o dowolnej porze dnia lub nawet nocy. Wystarczy odebrać wiadomość SMS ze specjalnym kodem, a następnie wykonać przy paczkomacie proste operacje podawane na ekranie, a dana skrytka otworzy się, pozwalając na odbiór przesyłki. Tym samym nie jesteśmy skazani ani na tkwienie w domu lub biurze w oczekiwaniu na kuriera czy listonosza, ani na długotrwałe irytujące oczekiwanie w kolejce do pocztowego okienka: odbieramy przesyłkę wtedy, gdy nam to odpowiada, samodzielnie i bez czekania.

Demonopolizacja usług pocztowych napędza też sprzedaż i zakupy w Internecie: nierzadko taniej i wygodnie jest kupić coś on-line zamiast wybierać się do sklepu. Sprawdza się to znakomicie zwłaszcza wtedy, gdy w naszej okolicy nie możemy dostać potrzebnego nam produktu: możemy go zamówić w dowolnym sklepie internetowym bez względu na jego lokalizację, a przesyłka z towarem zostanie nam dostarczona pod drzwi. Nie jest więc już konieczna eskapada, korki, szukanie miejsca parkingowego, wreszcie oczekiwanie na sprzedawcę czy kolejka do kasy: dzięki firmom kurierskim zakupy możemy robić wygodnie, nie ruszając się od własnego komputera.

Zaawansowana logistyka, nowoczesne sortownie, park samochodowy i sieć niezawodnych, szybkich kurierów - wszystko to zapewnia wygodę zarówno nadawcy jak i odbiorcy przesyłki.

Coraz częściej kurierzy obarczani są dodatkowymi zadaniami - np. podczas doręczania przesyłek od operatorów telekomunikacyjnych. Kurier musi wówczas zadbać o wylegitymowanie odbiorcy oraz wypełnienie niezbędnych formularzy i złożenie wszystkich wymaganych podpisów, by umowa klienta z operatorem zaczęła obowiązywać. Wiele wskazuje na to, że lista takich zadań będzie się stopniowo wydłużała, a aktywne na rynku firmy kurierskie będą musiały się do tego odpowiednio przygotować.