Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Kult zniżek

Kult zniżek

Piątek 17 maja 2013, przez sqnbn

W Stanach Zjednoczonych można mówić o kulcie związanym z kodami rabatowymi. Istnieją osoby, a nawet całe rodziny, których życie toczy się właśnie wokół zniżek.

Bardzo często gromadzone w zatrważających ilościach kody rabatowe, pozwalają na przetrwanie miesiąca na bardzo wysokim poziomie w stosunku do otrzymywanej pensji. Niemniej, warto zauważyć, że Amerykanie mają znacznie łatwiejszy dostęp do tego typu sposobu na oszczędzanie. Z różnych powodów kupony promocyjne oraz kody rabatowe występuję tam w zwiększonej ilości. Moda na zniżki do Polski przenosi się bardzo powoli, ale już teraz można zaobserwować pewne zmiany. Niemalże każda wręczana nam do ręki bądź zatykana za wycieraczkę auta ulotka, posiada atrakcyjną ofertę promocyjną – „z tą ulotką 5% zniżki”, „za okazaniem ulotki 50% zniżki na drugi produkt”, „pokaż ulotkę a dostaniesz pióro wieczne gratis!”. Te i podobne slogany zdecydowanie zachęcają do dokonywania zakupów w danej lokalizacji.

Tym, co przyszło do nas z Zachodu są też z pewnością specjalne aplikacje na smartfony wskazujące miejsce promocji. Taka aplikacja tłumaczy dokładnie, w jakim okresie czasu (od kiedy do kiedy) możemy skorzystać ze zniżki, co jest objęte promocją oraz czy rzeczywiście jest ona atrakcyjna (otrzymujemy informacje o cenie przed promocja oraz ofertami na zakup danego produktu z innych sklepów).

Ponadto, jeżeli nie znamy danego sklepu, program w telefonie wskaże nam do niego najłatwiejszą drogę. Sposobem na oszczędzanie rodem ze Stanow Zjednoczonych jest również kupowanie produktów na zasadzie „dwa w cenie jednego”, „trzy w cenie dwóch”, „pięć w cenie trzech” i tak dalej. Opłaca się to jednak tylko w przypadkach produktów o długim terminie ważności, bądź takich, których okres ważności nie dotyczy, jak na przykład bielizna. Wśród interesujących promocji znaleźć można także produkty o terminie przydatności upływającym w dniu zakupu. Cena takiego, na przykład mięsa bądź nabiału, bardzo często spada nawet o 90%. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli szukamy czegoś na obiad tego samego dnia.