Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Kosmetyka laserowa - kroki przed, i po zabiegu

Kosmetyka laserowa - kroki przed, i po zabiegu

Niedziela 23 lutego 2014, przez sqnbn

Denerwują cię włosy na twoim ciele? Szybko odrastają, a ich regularne golenie nie należy do przyjemności? Może warto zastanowić się nad zabiegiem z zakresu kosmetyki laserowej? Dzięki niej pozbycie się włosów stanie się prostym, szybkim i – co najważniejsze – trwałym zabiegiem.

Dla walczących ze zbędnym owłosieniem usługodawcy przygotowują różne oferty. Salonów zajmujących się usuwaniem włosów z ludzkiego ciała jest tak samo bardzo dużo. Metoda ta jest pochwalana przez wielu ludzi, którzy uznają ją za nieszkodliwą dla skóry i skuteczną – chociaż ma ona też swoje wady. To znaczy?

Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na trwałe usunięcie włosów - przeciwwskazania istnieją m.in. w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią, ludzi opalonych i regularnie zażywających kąpiele słoneczne oraz osób walczących z nowotworami. Na depilację nie powinni decydować się wszyscy podatni na opryszczkę, łuszczycę i inne wirusowe choroby skóry. W przypadku stosowania samoopalaczy i leków ziołowych warto wstrzymać się z nimi na okres kilku tygodni przed zabiegiem.

Warunkiem przejścia zabiegu jest podjęciu kilku niezbędnych kroków - zarówno przed, jak i po nim. Zanim udamy się do właściwego gabinetu należy odpowiednio przygotować powierzchnię skóry z której będą usunięte włosy. Przyda się także kilkukrotne smarowanie kremem, balsamem lub innym środkiem nawilżającym. Na kilka tygodni przed zabiegiem w odstawkę powinna odejść depilacja mechaniczna z wyrywaniem włosów włącznie oraz tak zwana „solarka”. Warto też przed zabiegiem napić się sporej ilości wody.

Tuż po zabiegu skóra stanie się zaczerwieniona, pojawić się mogą też strupki. Są to naturalne objawy, które będą znikać przez kilka dni po usunięciu włosów. W tym czasie skórę należy traktować szczególnie ostrożnie i delikatnie. Nie zaleca się stosowania dezodorantów i antyperspirantów, za to przyda się wtedy żel bezmydłowy lub tonik - mycie skóry zwykłą wodą jest również możliwe. Choć czerwień powierzchni skłoni do regularnego sprawdzania dotykiem, powinniśmy używać go jak najmniej - pocieranie i tarcie skóry jest zdecydowanie niewskazane.

Zabiegi z zakresu kosmetyki laserowej stosowane są zarówno przez panie, jak i panów. Specjalne i kompletne oferty znajdziemy w wielu miejscach internetu, jak choćby na stronie http://www.laserdelux.pl/sosnowiec/.