Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Kontener na odpady - jaki wybrać?

Kontener na odpady - jaki wybrać?

Czwartek 31 października 2019, przez admin

Remont domy lub mieszkania często łączy się z potrzebą wywozu różnego rodzaju odpadów. Może być to gruz, ziemia czy nawet stare meble. Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wynajem kontenera. Problemu z wynajęciem zatem nie ma. Ważne jest jednak, aby właściwie wybrać dany kontener. Warto zatem wiedzieć jakie są dostępne najpopularniejsze kontenery i jakie mają zastosowanie.

Kontener typu big bag

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne kontenery na odpady. Jednym z popularniejszych rodzajów jest kontener typu big bag. Jest to kontener, który najlepiej się sprawdza przy niewielkich pracach remontowych. Big bag to tak naprawdę duża i wytrzymała torba wykonana z tworzywa sztucznego. Nie jest to zatem typowy kontener na odpady. Big bagi dostępne są w różnych wymiarach. Mogą pomieścić od kilkuset do nawet tony odpadów. Najczęściej big bagi służą do magazynowania, a następnie do wywozu takich odpadów jak gruz czy ziemia.

Kontenery o pojemności do 7m3 i większe

Jeśli planowane prace remontowe są dużo bardziej zaawansowane, wówczas potrzeby będzie większy kontener niż ten typu big bag. Najlepiej sprawdzą się w takim przypadku kontenery o pojemności do 7m3. W tego typu kontenerach składuje się przede wszystkim gruz. Mogą jednak służyć także jako kontenery na złom. To co przede wszystkim charakteryzuje ten model kontenerów to niska burda. Dzięki temu składowanie w nich różnego rodzaju odpadów nie wymaga większego wysiłku. Na rynku dostępne są oczywiście również dużo większe kontenery. Posiadają one pojemność od 10 do nawet 36m3. Tego typu kontenery wykorzystywane są przede wszystkim przy dużych pracach budowlanych i remontowych, często przy pracach termomodernizacyjnych.

Wywóz składowanych odpadów

Podczas prac remontowych czy budowlanych kontenery służą do przechowywania odpadów. Ważny jest także późniejszy wywóz odpadów. Firmy zajmujące się wynajem kontenerów zawsze oferują także usługę wywozu gruzu czy innych odpadów. Trzeba bowiem wiedzieć, że tego typu pozostałości po remoncie nie można wywozić w dowolne miejsce. Warto zatem wynajmując kontener zamówić usługę wywozu odpadów. Dzięki temu można mieć pewność, że ich wywóz odbędzie się w sposób profesjonalny oraz bezpieczny.

Szukasz dobrej oferty? http://kamm.pl/ - Powinieneś sprawdzić ten adres.