Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Kompletny system nadzoru

Kompletny system nadzoru

Środa 3 września 2014, przez admin

Kompletny monitoring składa się z kamer nadzoru, oprogramowania i przechowywania wideo. Życie weryfikuje każdy system i drogie kamery czy obiektywy nie sprawdzą się gdy, montaż uchwytów oraz zasilaczy nie będzie wykonana prawidłowo.

Najpierw zdefiniujmy, czego potrzebujemy. Proces składa się z trzech obszarów instalacyjnych monitoringu. Skupmy się na przykładzie parkingu. Znajdują się na nim samochody, więc chcemy mieć możliwość monitorowania tego obszaru.

Musimy wyjaśnić pewne rzeczy przed wyborem konkretnej kamery, które będzie potrzebował nasz monitoring. Na przykład, jak duży obszar chcemy zobaczyć? Co chcemy zobaczyć z naszych kamer? Czy chcemy widzieć ogół postaci, czy po prostu mieć możliwość zidentyfikowania ich twarzy? Czym jest natężenie oświetlenia? Jak długo chcemy przechowywać zapisane wideo?

Oto, do jakich wniosków doszliśmy my. Chcielibyśmy, aby monitoring mógł zidentyfikować twarz osoby. W obszarze zarządzania osób pośrednich, chcemy, aby nie mieli oni możliwości identyfikacji twarzy danej osoby.

Nasz parking mierzy 40 metrów szerokości i 75 metrów długości. Istnieją pewne światła, które zapewniają te same natężenie, nawet w czasie pełni księżyca. Chcielibyśmy, aby monitoring był aktywny w ciągu dnia i nagrywał również w ciągu nocy, w czasie gdy nie powinien tam w tym czasie się znajdować nikt. Nowy monitoring posiada znakomity system oświetlenia nawet w ciągu dnia jeśli istnieje taka potrzeba.

Parking może być monitorowany za pomocą stałych aparatów wysokiej rozdzielczości. Jeśli korzystamy z takiej wersji jak monitoring IP możemy ustawić aparat automatycznie patrolujący w różnych pozycjach. Jeśli korzystamy z aparatu o wysokiej rozdzielczości można monitorować obiekt do 40 metrów szerokości obszaru, a następnie cyfrowo przybliżać obraz w celu zidentyfikowania twarzy osoby podejrzanej. Monitoring posiada zintegrowane system wszystkich zainstalowanych kamer, dzięki czemu mamy pewność, że w każdej chwili, każdy zakamarek chronionego terenu jest na bieżąco rejestrowany.