Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Kompleksy biznesowe coraz bardziej popularne

Kompleksy biznesowe coraz bardziej popularne

Wtorek 26 maja 2015, przez admin

Nie da się ukryć, że polski rynek biznesowy jest w ciągłym rozwoju. Rozwijają się nie tylko firmy z kapitałem całkowicie krajowym, ale coraz częściej to zagraniczne przedsiębiorstwa lokują właśnie u nas swój kapitał, chcąc prężnie działać na terytorium Polski – wpływ na to ma głównie lokalizacja biorąc pod uwagę całą Europę.

Wraz z rosnącymi potrzebami na terenie naszego kraju zaczęły powstawać kompleksy biznesowe. Te oferują nie tylko dogodne, nowoczesne powierzchnie biurowe, ale również wynajem magazynów. To świetna forma prowadzenia działalności przede wszystkim dla firm, które w swoich nakładach potrzebują nie tylko reprezentacyjnej siedziby, ale również hali, w której mogłaby przechowywać określone materiały i surowce konieczne do realizowania swojej działalności.

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na realizację kompleksów biznesowych przyznają, że właśnie na takowe rozwiązania jest w Polsce coraz większy popyt. Przedsiębiorcy nie mają już czasu na dojazdy z hali produkcyjnej do magazynów czy kursowanie pomiędzy biurem a innymi obiektami, w których dotychczas przebiegała ich działalność. Dzisiaj stawia się na komfort i wygodę a wysoka jakość przekłada się na świadczone przez firmę usługi. Efektem takiego działania jest oczywiście lepsze funkcjonowanie na rynku i przewaga nad konkurencją.

Wynajem powierzchni magazynowych wiąże się dzisiaj bezsprzecznie z rozbudową sieci infrastrukturalnej firmy a zapewnienie jednocześnie w pełni komfortowego biura o najlepszych warunkach socjalnych czy hali produkcyjnej w jednym miejscu to najlepsza opcja na zintegrowanie wszelkich działań przedsiębiorstwa.

Uznaje się, iż wynajem powierzchni magazynowych najprężniej działa w tej chwili w Warszawie i okolicach, najgorzej sytuacja wygląda natomiast w Szczecinie. O ile stolica oferuje blisko 2,5 miliona metrów kwadratowych hal magazynowych tak w Szczecinie jest ich ogółem tylko nie co ponad 64 tysiące metrów kwadratowych. Co ciekawe, to właśnie Szczecin wykazuje pod tym względem największą gotowość i aktualnie powstaje właśnie w tym mieście najwięcej nowoczesnych kompleksów biznesowych – warto dodać, że popyt na tego rodzaju powierzchnie jest w tym mieście ogromny a procent pustostanów magazynowych wynosi tylko 1,5% (w stolicy to aż 10%). Należy przy tym również wspomnieć, iż nie najgorsza sytuacja jest pod tym względem w Poznaniu i Wrocławiu, słabo natomiast wypada także Trójmiasto i Kraków.

Z najnowszych badań wynika również, iż wynajem magazynów jest przez przedsiębiorców najbardziej pożądane biorąc pod uwagę hale wysokiej klasy A.

Sprawdź oferty wynajmu magazynów na http://warehouses.pl/