Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Kolejne elementy budowy domu

Kolejne elementy budowy domu

Środa 4 września 2013, przez Jacek

Wybór odpowiedniego domu a także przypilnowanie całej jego budowy to nie lada wyzwanie. Decydując się na budowę domu od podstaw skazujemy się już na samym początku na wiele wyzwań i problemów. Co zrobić by zminimalizować liczbę problemów? Warto zawczasu poznać te tematy, które mogą nas zaskoczyć w przyszłości.

Na początku od razu warto powiedzieć, że podjęcie się budowy to spore wyzwanie nawet dla osób profesjonalnie związanych z budownictwem. Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić jest zadanie sobie pytania czy na pewno chcemy być inwestorem i zająć się wszystkim? Może lepiej będzie kupić gotowy dom "pod klucz" od developera i zająć się tylko jego urządzaniem? Inną alternatywą może być zakup mieszkania w bloku. To co przemawiać może za budową domu od podstaw jest cena. Średni koszt budowy 1metra kwadratowego to około 2.5-3tysięcy złotych. Ile kosztować może metr w kupowanym mieszkaniu? Oczywiście zależy to od atrakcyjności i miasta ale na pewno 2-3razy tyle.

Decydując się na dom musimy zająć się kupnem i wyborem działki, wyborem projektu a także załatwieniem ekipy budowlanej oraz wynajęciem kierownika budowy. Pierwsze dwa etapy warto już od razu ustalać z architektem tak żeby ten dokładnie wypowiedział się o działce a także pomógł przy dobraniu wszystkich projektów tj. projektu domu czy też projektu garażu. Gdy obie te rzeczy mamy za sobą pozostaje nam zająć się wyborem odpowiedniej ekipy. I tu należy pamiętać by nie kierować się zwłaszcza ceną. Warto dokładnie poznać referencje i wcześniejsze pracę ekipy (o ile jest taka możliwość) dzięki czemu wybierzemy tą, która wykona wszystkie prace w pełni profesjonalnie.


Podlinkowałem stronę: http://radoslawsobik.pl na meblownia24.pl na dole gdzie jest bannerek z seolightem. Mam nadzieję, że będzie ok. W razie czego pisałem na PiO właśnie o tym.