Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Kiedy przydatna będzie pomoc detektywa?

Kiedy przydatna będzie pomoc detektywa?

Wtorek 24 lutego 2015, przez admin

Profesja niezależnego detektywa pracującego na własny rachunek najczęściej kojarzona jest z tym, co oferują książki, seriale czy filmy o tematyce kryminalnej. Prowadzone niezależnie od organów ścigania śledztwo najczęściej kończy się sukcesem, demaskując jednocześnie nieskuteczność sztampowych metod stosowanych przez policję. Czasem też detektyw śledzi domniemaną niewierność małżeńską. Tak wyglądają realia fikcyjnych historii. Warto zastanowić się, czy praca zawodowego detektywa ma wiele wspólnego z pomysłami scenarzystów. Jaki procent kreowanego świata nie mija się z rzeczywistością?

Pomoc w sprawach prywatnych

Detektyw pracujący na własną rękę często wynajmowany jest w celach prywatnych. Zdarzają się zlecenia dotyczące domniemanej niewierności, choć to nie one dominują. Więcej pracy i więcej satysfakcji może sprawiać poszukiwanie zaginionych osób lub też obserwacja dotycząca źródeł i wielkości dochodów. Zdarzają się zlecenia, które mają sprawdzić wiarogodność przyjaciela czy kogoś, kto aspiruje do bycia najbliższą osobą. Niekiedy też rodzice wynajmują detektywa w celu obserwacji nastoletnich pociech, obawiając się, czy niemal dorosłe dziecko nie wpadło w tzw. złe towarzystwo. Wątpliwości mogą też budzić preferencje seksualne, co zdarza się, kiedy atrakcyjny chłopak nie bywa widywany w towarzystwie roześmianych i całuśnych rówieśniczek. Zadaniem śledczego jest rozwiewanie lub potwierdzanie wątpliwości.

Wsparcie w sprawach zawodowych

Poszukiwanie zaufanego pracownika, zwłaszcza na stanowiska wymagające dyskrecji lub wiążące się z kontaktem ze sporymi pieniędzmi, nie jest proste. Rozwiązaniem pozwalającym sprawdzić ponad wiadomości uzyskane z CV i listu motywacyjnego będzie prześwietlenie przeszłości kandydata. Podobne wsparcie można uzyskać w celu weryfikacji ewentualnego kontrahenta biznesowego. Czy można zaufać nowemu wspólnikowi? Jak zabezpieczyć się przed ewentualnym oszustwem? Dzięki obserwacji, wywiadzie środowiskowym i analizie dokumentacji detektyw jest w stanie przedstawić realny i możliwy obraz sytuacji.

Kolejną grupą zleceniodawców są przedsiębiorcy, którzy maja kłopoty z wierzycielami. I wtedy też z pomocą przychodzą pracownicy agencji detektywistycznej. Rzetelna analiza stanu finansów oraz kontakt z organami ścigania wpływają na odzyskanie należności za towar bądź usługę.

Wtopić się w tłum

Zlecenia dotyczące życia prywatnego i biznesowe. Tak pracuje detektyw. Warszawa należy do miast, w których realizowane jest najwięcej zleceń. Być może też najłatwiej jest skryć się w tłumie, poszukując ważnych dla zleceniodawcy informacji. Choć należy pamiętać, że prawdziwy detektyw to nie jegomość w ciemnych okularach i płaszczu z postawionym kołnierzem. Rzeczywistość znacznie odbiega od literackiej fikcji.