Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Kiedy potrzebna jest profesjonalna opieka dla osoby starszej

Kiedy potrzebna jest profesjonalna opieka dla osoby starszej

Środa 29 maja 2019, przez Marek Konieczny

Czasami możemy mieć do czynienia z sytuacją, kiedy bliska nam osoba, a nawet ktoś z naszej najbliższej rodziny, potrzebuje całodobowej opieki. Taka sytuacja może być konsekwencją pobytu w szpitalu, a następnie procesu zdrowienia i rekonwalescencji.

W przypadku dochodzenia do siebie po zabiegach i operacjach, dodatkowo przydaje się opieka medyczna, a także rehabilitacja. Jeśli mamy taką świadomość, że sami nie będziemy w stanie zająć się bliską nam osobą w takim stanie- warto sprawdzić dom opieki, który będzie mógł nas w tym zastąpić. Jeszcze inną sytuacją jest opieka nad osobą starszą, która może mieć różnego rodzaju choroby i przypadłości, z którymi trzeba radzić sobie każdego dnia. Także i w takiej sytuacji taki ośrodek jak Armada Klinik jest dobrym rozwiązaniem.

Co może nam zaoferować taki ośrodek?

Przede wszystkim jest to miejsce, które jest przystosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych. Jest to budynek nowoczesny i komfortowo wyposażony, a wszystko po to, aby osoby tutaj pozostające naprawdę mogły poczuć się jak u siebie w domu. Dom opieki przede wszystkim skupia swoją ofertę wokół pobytów krótko i długoterminowych, a także poszpitalnych. Swoim podopiecznym zapewnia wyżywienie, a świeżo przygotowywane posiłku pomagają dbać o odpowiednią dietę. Osoby pracujące w ośrodku pomagają dbać pacjentom o codzienną higienę, a także dostępna jest opieka medyczna tak, aby monitorować stan zdrowia mieszkańców.

Dobre rozwiązanie na wiele trudnych, życiowych sytuacji

Umieszczenie osoby bliskiej w takim ośrodku to odpowiednie rozwiązanie w sytuacji, kiedy praca oraz nasza własna rodzina sprawia, że nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby zaopiekować się osobą starszą i schorowaną. Jednocześnie, oczywiste jest, że chcielibyśmy, aby powróciła ona do zdrowia i mogła mieszkać w godnych warunkach, będąc jednocześnie pod opieką wykwalifikowanego personelu oraz pod opieką lekarską. W takim przypadku dom opieki może okazać się zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.