Internetowy poradnik

Strona główna > Zwierzęta > Karma bez glutenu - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Karma bez glutenu - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Poniedziałek 29 maja 2017, przez admin

Szacuje się, że obecnie na polskim rynku funkcjonuje około 100 różnych marek suchych karm dla psów. Wybór zatem jest naprawdę ogromny i nie daje zbyt dużych szans na to, aby przetestować wszystkie istniejące produkty. Zwłaszcza że takie testy, w niektórych sytuacjach, mogłyby być mało przyjemne dla naszego pupila, a już na pewno dla naszego portfela. Zwłaszcza, gdy jesteśmy właścicielami psa o wyjątkowo wrażliwym żołądku lub skłonnego do uczuleń. Karma dla psa alergika musi spełniać jeszcze bardziej restrykcyjne normy, niż w przypadku mniej wymagającego czworonoga. Jak zatem ją wybrać?

Idealnie zrównoważona karma dla psa bez glutenu

Wybierając pokarm dla psiego alergika, należy wyjątkowo uważnie czytać skład podany na opakowaniu. Zwyczajowo sprawdź, czy procentowa zawartość mięsa jest odpowiednia. Ponadto bardzo istotne jest, aby karma dla psa alergika nie zawierała zbóż oraz glutenu. Niestety okazuje się, że dolegliwość, na którą skarży się coraz więcej osób, dotyczy też naszych pupili. Ich wrażliwe żołądki nie zawsze są w stanie przetrawić produkty zbożowe. Zatem brak glutenu to kolejne potwierdzenie, że karma jest dostosowana dla wrażliwego psa.

Warto przy tym zwrócić uwagę na pochodzenie produktów wchodzących w skład karmy, którą planujemy kupić. Jest to niezwykle istotne przy wszelkiego rodzaju alergiach. Lepiej sprawdzą się pokarmy złożone z naturalnych i ekologicznych składników. Będą one o wiele zdrowsze i będą wspierały prawidłowy rozwój czworonoga. Wybierajmy zatem te worki, na których jest wyraźna informacja o braku glutenu oraz używaniu produktów wolnych od GMO. Przy różnego rodzaju alergiach taka karma nie powinna również zawierać pszenicy, kukurydzy, soi i ryżu. Zwróć także uwagę na to, czy w składzie pokarmu znajdują się jakieś barwniki i/lub wzmacniacze smaku. Jeśli tak jest – lepiej nie kupuj go dla swojego czworonoga.

Zioła na dobre trawienie

Nie skupiajmy się tylko i wyłącznie na tym, czego karma dla psa bez glutenu nie może zawierać. Oczywiście jest to bardzo ważne. Jednak sprawdźmy także i to, czy pokarm zawiera składniki, które będą wspierały wrażliwy żołądek czworonoga. Bardzo ważne w tym są zioła, które mogą regulować trawienie i mieć przełożenie na stan zdrowia naszego pupila.

Pamiętajmy przy tym, że dobrze odżywiony pies będzie miał więcej energii i będzie wymagał zdecydowanie rzadszych wizyt u weterynarza. Warto wiedzieć o tej zależności i zawczasu pomyśleć o zdrowiu pupila. Niestety liczne testy przeprowadzane przez hodowców psów pokazują, że wiele psich dolegliwości jest skutkiem źle dobranej karmy.

Nowa karma dla psa alergika

Gdy przymierzamy się do zmiany pokarmu dla naszego wrażliwego psa, lepiej jest kupić najmniejszy worek, jaki jest dostępny w sprzedaży. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy nowa karma zasmakuje naszemu czworonogowi i w jaki sposób na nią zareaguje. Po podaniu nowego rodzaju jedzenia, sprawdzaj, jaki ma ona wpływ na zdrowie i wigor psa. Jeśli zobaczysz pozytywne zmiany, a pies je z apetytem – warto kupić większy worek do codziennego stosowania.