Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Kantor – online czy stacjonarny?

Kantor – online czy stacjonarny?

Poniedziałek 18 maja 2015, przez Marek Konieczny

Kantor to miejsce, gdzie można dokonać wymiany waluty. Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że powstał nowy rodzaj tego typu firm, czyli kantory internetowy. Czym charakteryzuje się ich działanie i czy są lepsze od swoich tradycyjnych odpowiedników?

Wymiana gotówki przez internet to rozwiązanie, które wybiera coraz więcej osób. Jest to na pewno związane w pewnym stopniu z rosnącą modą na korzystanie z nowoczesnych technologii, jednak użytkownicy internetowych kantorów jak Liderwalut.pl są zainteresowani przede wszystkim praktycznymi aspektami ich działania, czyli wygodą i oszczędnością czasu. Intuicyjna i prosta obsługa tego typu portali sprawia, że są one dostępne praktycznie dla każdego. W celu korzystania z takiego rozwiązania nie trzeba mieć ani dużej wiedzy, ani żadnych wyjątkowych umiejętności w posługiwaniu się internetem.

Wbrew pozorom kantor internetowy i stacjonarny mają wiele wspólnego.

Oba są legalnie działającymi firmami, które umożliwiają zakup waluty. Różni się jedynie forma przeprowadzenia takiej transakcji. Oba rozwiązania mogą spokojnie działać obok siebie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w zależności potrzeby korzystać zarówno z jednego, jak i z drugiego.

Czy kantory internetowe wyprą te stacjonarne?

Taka sytuacja raczej nie nastąpi zbyt szybko. Tradycyjne rozwiązania mają nadal swoich zagorzałych zwolenników, którzy nie mają ochoty, żeby przenosić się do sieci. Poza tym w niektórych sytuacjach, na przykład gdy nie ma dostępu do internetu, skorzystanie ze stacjonarnego punku wymiany waluty może okazać się szybsze i łatwiejsze. Stacjonarne kantory z pewnością przetrwają w miejscach, gdzie jest wiele osób podróżujących za granicę, czyli głównie na lotniskach oraz dużych stacjach kolejowych.

Wybór między internetowym i stacjonarnym kantorem to przede wszystkim kwestia indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiennie używać obu i korzystać z zalet, które mają. Będzie to na pewno bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.