Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Język angielski dla dzieci

Język angielski dla dzieci

Środa 19 lutego 2020, przez alfred.p

Żyjemy w czasach, kiedy osoba nieznająca podstawowego języka obcego, jakim jest angielski, nie osiągnie nic, co pozwoliłoby żyć jej na odpowiednio wysokim poziomie. Dla wszystkich rodziców ważną kwestią powinna więc być nauka języka angielskiego przez ich dzieci. Obecnie język angielski jest językiem tak oczywistym, że wielu pracodawców wychodzi z założenia, że wszyscy aplikujący do nich na stanowisko pracy znają biegle angielski w mowie i piśmie.

Bardzo ważnym aspektem życia, każdego ucznia musi być nauka języka angielskiego, ponieważ dzisiaj nie znając angielskiego jesteśmy jak bez tej przysłowiowej ręki. Angielski dla dzieci musi być bardzo ważną częścią edukacji, a obowiązkiem wszystkich rodziców powinno być zachęcanie swoich pociech do nauki języków obcych i to najlepiej nie tylko samego angielskiego.

Dobrym rozwiązaniem może być prywatna szkoła językowa dla dzieci. Ośrodki takie prowadzą wykwalifikowani lektorzy języków obcych, którzy zadbają o odpowiedni rozwój zdolności językowych Twojego dziecka. Jest to też bardzo dobre środowisko do nauki dla dzieci. Jest to spowodowane faktem iż w grupie, nie licząc nauczyciela, są dzieci w liczbie około dziesięciu osób. Fakt ten spowoduje, że Twoje dziecko będzie chętniej chodzić na lekcje oraz więcej z nich korzystać.

Poza wyniesionymi umiejętnościami z języków obcych Twoje dziecko pozna bliżej inne dzieci i dojdzie między nimi do lekkiej rywalizacji, co także korzystnie wpłynie na edukację. Alternatywą dla ludzi mniej zamożnych jest nauka języka angielskiego przez dziecko w przedszkolu i szkole podstawowej, ale stamtąd z pewnością aż tak dużej dawki wiedzy nie wyniesie. Oczywiście bez wątpienia obie opcje są dobre, wybór należy oczywiście do rodziców oraz ich możliwości finansowych.

Plusem prywatnych placówek językowych są mniej liczne grupy oraz możliwość podjęcia edukacji już od pierwszego roku życia - patrz tutaj: angielski dla dzieci od 1 roku życia w CJ MOVA z Krakowa - http://www.mova.pl/