Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Jeżdżąc po Polsce...

Jeżdżąc po Polsce...

Wtorek 30 września 2014, przez Marek Konieczny

Wszyscy musimy gdzieś dojechać - dzieci do szkoły, studenci na uczelnię, dorośli do pracy. W związku z tym korzystamy z różnych środków transportu. W dużych miastach jeździmy metrem, tramwajami, w mniejszych komunikacją miejską. Większe odległości pokonujemy pociągami lub autobusami. Oczywistym jest dla nas, że za korzystanie z publicznych środków transportu musimy płacić, jednak w ogólnym rachunku jest to kwota zdecydowanie niższa niż wyniosłoby nas utrzymanie samochodu. Jednakże jazda własnym autem jest bez wątpienia bardziej komfortowa, dlatego też wielu z nas decyduje się na ten sposób poruszania się po mieście.

Na pewno niejednokrotnie słyszeliście słowa "samochód nie jeździ na wodę". Cóż, a szkoda, woda - o ile pozostałaby w aktualnej cenie - doskonale sprawdziłaby się jako paliwo. Przynajmniej biorąc pod uwagę względy ekonomiczne. Co prawda, światem wstrząsnęła wiadomość, że Polak opracował samochód na wodę, jednak póki co tego typu rozwiązanie nie zostało wprowadzone do produkcji na szeroką skalę.

Osoby, które podróżują zdecydowanie więcej niż przeciętny obywatel, na pewno bardzo interesują hurtowe ceny paliwa. Zwłaszcza w sytuacji, gdy jazda samochodem jest nieodłącznym elementem naszej pracy, jak to się dzieje w przypadku kurierów, dostawców pizzy czy przedstawicieli handlowych. W takiej sytuacji szukanie oszczędności na paliwie jest całkowicie naturalną potrzebą.

Często zdarza się, że osoby, które nie są właścicielami aut traktują słowa "paliwo" i "benzyna", jakby były synonimami. Nic bardziej mylnego, jak mówi Radek Kotarski. Przede wszystkim paliwa dzielą się na płynne (do tej grupy należy właśnie wspomniana benzyna) oraz gazowe (np. LPG). O ile najbardziej trwałymi są benzyna i olej napędowy, to niestety, ich cena powoduje, iż coraz częściej kierowcy decydują się na zamontowanie instalacji gazowej w swoim aucie.

Na szczęście podróżując po Polsce nie musimy się już martwić, że gdy rezerwa zacznie świecić, będziemy mieli problem z zatankowaniem. Paliwo jest dostępne praktycznie - kolokwialnie mówiąc - "na każdym kroku". Wśród stacji benzynowych, jakie możemy spotkać przy polskich drogach, znajdziemy: Orlen, Bliska, Lotos czy Statoil. Każda z nich świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Tankując nasz samochód, warto mieć na myśli przede wszystkim to, aby było to paliwo o wysokich parametrach jakościowych, przyjazne dla silnika, ponieważ od jakości paliwa zależy długość życia naszego auta. Dobrze byłoby, gdyby było także przyjazne dla środowiska naturalnego, co gwarantują niezwykle modne ostatnio biopaliwa.

Znane stacje paliw, takie jak Orlen, gwarantują kierowcom nie tylko paliwo najwyższej jakości, którego skład jest dobierany zgodnie z najnowszymi światowymi badaniami. Do tego jest wyposażone w pakiety dodatków stosowanych na przykład dla poprawy właściwości antykorozyjnych czy antyosadowych. Szukając miejsca, w którym zatankujemy swój samochód, warto mieć na uwadze nie tylko cenę, ale przede wszystkim jakość, jaką oferuje nam dana stacja benzynowa.

Źródło: http://hspcompany.pl/