Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Jesteś tym, co jesz

Jesteś tym, co jesz

Sobota 22 czerwca 2013, przez sqnbn

Jesteś tym, co jesz. To jedno z pierwszych zdań, jakie można spotkać na stronach poświęconych odżywianiu. Aby czuć się dobrze w swoim ciele, nie tylko trzeba uprawiać sport, ale też właściwie się odżywiać.

Zdrowe odżywanie nie jest trudne. Należy stosować się do kilku wskazówek. Po pierwsze, należy wybierać produkty pochodzenia naturalnego. Zielone warzywa i owoce są z pewnością kluczem do wymarzonej sylwetki. Wybierać należy owoce pochodzące z polskich sadów. Owoce importowane, aby przetrwały całą podróż, są często poddawane chemicznym zabiegom oraz są woskowane. Takie zabiegi sprawiają, że wyglądają bardzo apetycznie, jednak zawierają w sobie wiele niezdrowych substancji.

Nie trzeba być wegetarianinem, aby być w dobrej formie. Z pewnością znajdą się osoby, którym ciężko będzie porzucić jedzenie mięsa. Dlatego warto wybierać produkty pochodzące z ekologicznych przedsiębiorstw. Mamy wtedy pewność, że zwierzęta hodowane w gospodarstwach ekologicznych są karmione naturalnymi paszami. Pasze nie są genetycznie modyfikowane, a mięso jest chudsze. Żywność ekologiczna jest specjalnie oznakowana. To znacznie ułatwia zakupy.

Warto spożywać także naturalne suplementy i witaminy. Podobno kluczem do długowieczności jest mleczko pszczele. Już w starożytności uważane było za eliksir młodości. Można je zakupić pod postacią kapsułek. Mleczko pszczele ma właściwości lecznicze. Jednak to nie jedyny naturalny produkt pochodzący od pszczół. Na rynku można dostać także pyłek pszczeli, który jest wprost bombą witaminową. Dodawany do posiłków, czy nawet herbaty wspomaga działanie naszego organizmu.
Wyżej wymieniono wskazówki dotyczące odżywiania, które znacząco wpływa na nasz wygląd. Warto zadbać też o formę naszego mózgu. Migdały i orzechy to idealne rozwiązanie. Nie tylko poprawiają pamięć, ale także koncentrację.
Nie zapominajmy i o aktywności fizycznej. Zdrowia dieta, naturalne suplementy i regularne ćwiczenia pomogą utrzymać nam formę przez wiele lat. Włączmy także pozytywne myślenie i unikajmy stresu, a będziemy mogli w pełni cieszyć się życiem.