Internetowy poradnik

Strona główna > Zakupy > Jakie pomysły na prezent są najbardziej udane?

Jakie pomysły na prezent są najbardziej udane?

Poniedziałek 13 maja 2019, przez admin

Planujesz zakup upominku dla bliskiej osoby, jednak wybór jest szczególnie trudny? Bez konkretnych wskazówek ze strony obdarowywanego, zakup prezentu może być nie lada problemem. Warto więc zapoznać się z propozycjami o wartości ponadczasowej i uniwersalnej. Istnieją prezenty, które spodobają się niemal każdemu!

Prezenty dla kobiety - ponadczasowe pomysły na prezent

Wybór prezentu dla kobiety to często ciężki orzech do zgryzienia - zwłaszcza jeśli ma go dokonać mężczyzna. W takiej sytuacji na uwagę zasługują prezenty uniwersalne. Niezależnie od tego, czy chodzi o prezenty na urodziny czy z innej okazji, każdej kobiecie spodoba się biżuteria, perfumy, zestaw kosmetyków do domowego SPA lub karta podarunkowa do ulubionego sklepu. W kwestii biżuterii, warto zastanowić się nad powagą okazji. W zależności od tego, jak uroczyste jest wydarzenie, odpowiednia będzie biżuteria złota lub srebrna. Złoto wybierane jest raczej jako prezent na rzadkie okazje, takie jak ślub, zaręczyny, rocznica. Oczywiście, wszystko zależy od kontekstu i relacji z osobą obdarowywaną. W przypadku perfum i kosmetyków, warto wcześniej zerknąć na półki łazienkowe solenizantki. Być może gustuje w konkretnym typie preparatów i zapachów. Karta podarunkowa do wybranego sklepu to pomysł naprawdę udany. Należy jednak pamiętać o wyborze marki lubianej przez bliską kobietę. Nie warto kupować odzieży w prezencie na własną rękę - upominek może okazać się źle dopasowany i nietrafiony. 

Prezenty dla mężczyzny - prezent personalizowany

Prezenty dla mężczyzny to przede wszystkim upominki zgodne z zainteresowaniami. Inny prezent będzie odpowiedni dla mechanika, inny dla programisty, kucharza czy fana piłki nożnej. Warto wziąć pod uwagę wykonywany zawód i ulubione hobby. Dostępne są różnorodne, humorystyczne prezenty personalizowane. Mężczyzna ucieszy się z kubka z zabawnym napisem, czekoladek w kształcie narzędzi, gustownego portfela z dedykacją. Jeśli okazja jest uroczysta, warto zerknąć do sklepów z ekskluzywnymi zegarkami i gadżetami elektronicznymi. Męska biżuteria to ograniczony dział zakupowy. Dostępne są spinki do mankietów, krawatów i zegarki. Zegarek to prezent luksusowy, a jednocześnie użyteczny. Natomiast gadżety elektroniczne spodobają się większości mężczyzn! Może to być nowy telefon, zestaw do gry, laptop czy aparat fotograficzny - w zależności od zainteresowań. 

Choć wybór prezentu często nie jest łatwy, wyróżnić można upominki uniwersalne, które spodobają się większości osób. Warto brać pod uwagę zainteresowania i preferencje bliskiej osoby. Każda wskazówka uzyskana od obdarowywanego jest na wagę złota!