Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Jakie pamiątki z podróży warto przywozić?

Jakie pamiątki z podróży warto przywozić?

Poniedziałek 12 września 2016, przez admin

Kochasz podróżować? A może dopiero zaczynasz zwiedzać świat? W takim przypadku warto pamiętać o tym, aby przywozić ze sobą pamiątki – oprócz wspomnień oraz zdjęć są tym, co od razu przywodzi na myśl czas spędzony na wojażach.

Wbrew pozorom, dobór pamiątek z podróży może być sporym problemem. Dotyczy to przede wszystkim pobytu popularnych miejscowościach turystycznych, gdzie na straganach można znaleźć przede wszystkim mało oryginalne upominki „made in China”, które tak naprawdę pomiędzy różnymi miejscowościami różnią się tylko napisami.

 

Jaka wobec tego powinna być dobra pamiątka z podróży? Przede wszystkim powinna być związana z danym miejscem – charakterystyczna dla niego, niepowtarzalna, przypominająca o chwilach spędzonych w danej miejscowości. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju regionalne produkty, na przykład lokalne naczynia, ubrania, biżuteria i inne artykuły rękodzielnicze. Każdy kraj ma zasadniczo swoje szczególne pamiątki, z których jest znany.

 

Również kapitalnym pomysłem może być przewiezienie lokalnych produktów spożywczych, na przykład słodyczy, przypraw, alkoholi.

 

Można też pójść w kierunku jednolitych pamiątek, na przykład kupowania magnesów na lodówki – można kupić je w praktycznie każdym większym i mniejszym mieście, często są to ręcznie robione magnesy prezentujące zabytki. Można też przywozić inne przedmioty, na przykład breloki, pocztówki, lokalne przewodniki turystyczne, taką samą książkę w różnych językach, chusty, kubki, obrazy z miejscowymi widokami.

 

Także po przyjeździe do domu możesz uporządkować swoje podróże i pamiątki. Przykładowo sklep mygiftdna.pl oferuje specjalne mapy podróży świata, Europy i Polski, na których można zaznaczać pinezkami odwiedzone miejsca i przypinać pamiątki – to może być też kapitalny pomysł na prezent dla podróżnika. Również sklep mygiftdna.pl oferuje tablice odlotów – personalizowane grafiki, na których można umieścić nazwy miejsc, w których miało się okazję być i również taka tablica będzie niecodzienną ozdobą na ścianie.