Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Jakie buty będą modne w 2019 roku?

Jakie buty będą modne w 2019 roku?

Jakie buty będą modne w 2019 roku?

Środa 6 lutego 2019, przez Marek Konieczny

Buty to dla wielu osób jeden z ważniejszych elementów garderoby. W niejednej szafie znajdzie się ich kilkadziesiąt, a rekordziści mają nawet po kilkaset par obuwia, z których każde są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Z pewnością zastanawiają się oni jakie będzie modne obuwie lifestyle dla kobiet i meżczyzn 2019. Zobaczmy, co będzie na topie.

Buty sportowe

Stylizacje sportowe to trend, który od kilku lat cieszy się sporą popularnością i wpływa na to, co widzimy na naszych ulicach. Kochamy buty sportowe za to, że są tak wygodne, że nawet wielogodzinna bieganina nie powoduje zmęczenia naszych stóp. Uwielbiamy je za uniwersalność, bo pasują do jeansów, chinosów, sukienek i spódnic. Doceniamy je również za to, że możemy dowoli wybierać wśród setek wzorów, kolorów i odsłon.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, które buty sportowe będą najbardziej na topie w tym sezonie. Projektanci proponują modele o wymyślnych wzorach i niezwykłych kolorach, które stają się elementem bardzo przykuwającym uwagę. Jednocześnie chętnie wracają do tradycji i proponują modele znane i cenione od lat, dając im nowy kolor czy ulepszając materiały, z których są zrobione. Tak na bazie typowego modelu butów adidas powstał model adidas Campus, i z tego samego powodu nieustającą popularnością cieszą się buty Reebok Classic.

Widać jednak wyraźnie, że moda na printy, wzory i motywy wojskowe również wywarła wpływ na producentów obuwia. Możemy bez trudu znaleźć modele kolorowe, z ćwiekami, z elementami panterki czy kraty. Czasem jest to tylko niewielki fragment cholewki, a bywa i tak, że cała cholewka jest pokryta wyraźnym wzorem czy kolorem.

Buty trekkingowe

Jesienne pokazy mody pokazały, że projektanci nadal są pod wyraźnym wpływem mody górskiej. Wysokie trapery pojawiają się nie tylko w stylizacjach na wyprawy górskie, ale również w zwyczajnych outfitach noszonych na co dzień. Idealnie pasują do stylizacji wiosennych i jesiennych. Są dostępne w wielu różnych kolorach, wśród których na pierwszy plan wyraźnie wysuwają się odcienie brązu. Trudno się dziwić, bo to jedna z ulubionych barw na ten sezon. Pojawia się na kurtkach, spodniach czy marynarkach, więc trudno się dziwić, że znajdziemy ją również na modnych butach.
Patrząc na te propozycje możemy wysnuć wniosek, że moda na sportowy i nieco żołnierski outfit na dłużej zagościła na naszych ulicach. Nie ma jednak pełnej jednolitości propozycji, co pozwala wybierać nam te modele butów, które najbardziej pasują do naszego gustu. Możemy mieć zatem modne buty lifestyle a jednocześnie dopasować go do swojego wypracowanego stylu ubierania.