Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Jakich kosmetyków używać, aby mniej się pocić?

Jakich kosmetyków używać, aby mniej się pocić?

Poniedziałek 2 czerwca 2014, przez admin

Pocenie się, choć jest naturalną reakcją naszego organizmu, to jeśli jest nadmierne, potrafi być koszmarnie nieprzyjemne. Okazuje się jednak, że pocenie się jest uzależnione w dużym stopniu od nas samych, możemy je więc ograniczyć – wystarczy zastosować się do kilku poniższych rad, a dodatkowo zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki.

Zwróć uwagę na to co pijesz

Postaraj się ograniczyć spożywanie kofeiny, która występuje w kawie, herbacie czy coca-coli. To ona wpływa na przyspieszenie procesu metabolizmu, a ten powoduje wydzielanie większych ilości potu. Jeśli chce ci się pić wybieraj raczej napoje gorące, nawet latem.

Jak się ubierać?

Staraj się zawsze ubierać „na cebulę”, czyli warstwami. Pozwoli Ci to dowolnie zdejmować i zakładać kolejne warstwy, gdy temperatura będzie się zmieniać. Zadbaj, by w Twojej garderobie były ubrania wykonane z naturalnych włókien, takich jak bawełna, które naturalnie przepuszczają powietrze.

Relaks i odpoczynek

Postaraj się zrelaksować, jeśli pocenie się jest efektem stresu bądź nerwowej sytuacji. Ćwiczenia relaksacyjne staraj się wykonywać nie tylko w sytuacji stresowej, ale regularnie, np. codziennie przed pójściem spać.

Jakie antyperspiranty stosować?

Stosuj antyperspiranty bądź środki dostępne w aptekach (np. http://www.apo-discounter.pl) , masz wówczs pewność że są to pordukty naprawdę skuteczne. Pamiętaj, żeby stosować je zawsze na czystą i dokładnie osuszona skórę. Idealnym wyborem będzie dezodorant La Roche-Posay DEODORANT PHYSIOLOGIQUE. Działa podwójnie: przeciw wilgoci, a także zapachowi. Nie pozostawia białych śladów i działa przez 24 godziny. Ponadto nie zawiera alkoholu, a skóra może oddychać.

Możesz zdecydować się również na stosowanie zwykłego dezodorantu zapachowego, który dostępny jest w drogeriach, jednak nie pomoże on w walce z wilgocią, ale z pewnością zamaskuje nieprzyjemny zapach. Natomiast w aptece dostaniesz specjalne antyperspiranty, które ograniczą wydzielanie potu, ale z kolei są zupełnie bez zapachu. To na jaki środek się zdecydujesz – zależy już od Ciebie.

Jeśli problemy z potliwością nie miną i będą bardzo uciążliwe, to o pomoc możesz poprosić także swojego lekarza, który jeśli uzna to za konieczne, przepisze Ci środki doustne.