Internetowy poradnik

Strona główna > Kultura > Jaki powinien być dobry makijaż ślubny?

Jaki powinien być dobry makijaż ślubny?

Czwartek 1 sierpnia 2013, przez Jacek Gędłek

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu niejednej kobiety. Trudno się dziwić że każda z nas chciałaby tego dnia wyglądać idealnie. Oczy wszystkich gości są zwrócone w stronę panny młodej. Tematem damskich rozmów, zaraz po sukience i organizacji wesela, będzie makijaż ślubny. On również musi być idealny i trwały. Nie może być zrobiony przez przypadkową osobę, powinien być wcześniej wypróbowany i dobrze przemyślany.

Jaki powinien wyglądać idealny makijaż ślubny?


Zasada pierwsza
– ślubny makijaż ma cię upiększać i podkreślać urodę. Niby oczywiste, ale… Niektóre kobiety uparcie psują makijaż swoimi niewłaściwymi zwyczajami (naturalnie same są przekonane że wyglądają świetnie). Grzechem głównym jest zbyt duża ilość fluidu na twarzy, źle dobrany odcień podkładu i zbyt krzykliwe cienie do powiek. Nasza rada: jeżeli nie pracujesz w salonie piękności i nie jesteś ekspertem od makijażu, pozwól powierzyć tak ważną robotę profesjonalistom z salonu kosmetycznego. Już one wiedzą co mają robić.

Zasada druga – salon kosmetyczny salonowi kosmetycznemu nierówny. Jak trafić na makijażystkę która dobrze doradzi i zrobi cię na bóstwo? Najlepiej popytać koleżanki i znajome, czy mają kogoś sprawdzonego. Żadna reklama w prasie, na ulicy czy w internecie nie przekona cię do skorzystania z usług gabinetu kosmetycznego tak skutecznie jak pozytywna opinia zadowolonej z usług koleżanki. Skoro ona tak bosko wyglądała na swoim weselu, to i ty tak możesz!


Zasada trzecia
– spontaniczność nie popłaca gdy chodzi o makijaż ślubny. Jeśli przyjdziesz do kosmetyczki w dniu ślubu i poprosisz o idealny make up, może się zdarzyć że jej rezultat nie przypadnie ci do gustu. Może lepiej wypróbować inną kombinację kolorów? Bardziej podkreślić oko lub zdecydować się na łagodne pastele? Wybór należy do ciebie. W dniu ślubu nie będzie czasu na to aby coś zmieniać. Dlatego koniecznie umów się do salonu kosmetycznego najpierw na makijaż próbny, oceń efekt i podejmij decyzję.

Makijaż ślubny to kwestia którą należy dokładnie przemyśleć zanim odwiedzisz gabinet kosmetyczny. Warto wysłuchać porad kosmetyczek i skonfrontować to z własnymi pomysłami. W końcu ślub to twój wielki dzień. Nie chcesz chyba by na setkach zdjęć uwieczniono nienajlepszy makijaż?