Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Jaki garnitur wybrać dla syna na I Komunię Świętą?

Jaki garnitur wybrać dla syna na I Komunię Świętą?

Czwartek 28 marca 2019, przez Marek Konieczny

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych dni w życiu dziecka. Nie tylko ze względów religijnych, choć to one powinny być najważniejsze, ale również z powodu obecnej wtedy rodziny, przybyłych gości, a także wyjątkowo odświętnego stroju. Nic nie może zepsuć tak uroczystego święta, dlatego warto dużo wcześniej wszystko zaplanować - dotyczy to przede wszystkim stroju komunijnego. Czym charakteryzują się garnitury dla dzieci? Jak wybrać najlepszy dla swojego syna?

Pierwsze tak ważne święto w życiu

Idąc do Pierwszej Komunii Świętej dziecko tak naprawdę świadomie po raz pierwszy w życiu znajduje się w centrum zainteresowania rodziców, całej rodziny i innych gości. Oczywistym jest, że najważniejsze są kwestie religijne tego święta, jednak siłą rzeczy wszyscy będą patrzyli na dziecko, robili mu pamiątkowe zdjęcia z kolegami z klasy i wszystkimi członkami rodziny. Również prawdopodobnie po raz pierwszy założy ono tak elegancki strój jakim jest garnitur, dobrze więc, aby się do niego nie zraziło już na samym początku.
Dziecko zatem musi prezentować się jednocześnie szykownie, elegancko i odpowiednio do okazji, mieć dobrze dobrany i dopasowany strój, a także co najważniejsze czuć się w nim swobodnie oraz wyjątkowo komfortowo.

Garnitury komunijne - na co zwrócić uwagę?

Oglądając w sklepie garnitury dla dzieci pod kątem Pierwszej Komunii Świętej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Najbardziej komfortowe będą te naturalne, uszyte z wełny, bawełny czy angory. Wszystkie materiały, takie jak poliester, wiskoza, akryl, poliamid czy elastan, są bardzo popularne, ponieważ należą do stosunkowo tanich surowców syntetycznych i chemicznych.

Nie oznacza to jednak, że będą komfortowe. Nie przepuszczają one powietrza, przez co dziecko będzie się bardziej pociło, może mieć również podrażnioną skórę. Garnitury wykonane ze sztucznych materiałów dużo szybciej także tracą kolor i wytrzymałość, przez co może się okazać, że już po kilku praniach będzie on wyblakły, ponaciągany i podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dobrze jest więc, gdy garnitury komunijne uszyte są z materiałów naturalnych.

Jakie garnitury dla dzieci wybrać na Pierwszą Komunię?

Garnitury komunijne najczęściej dostępne są w czarnym, granatowym lub popielatym kolorze i jest to zdecydowanie najlepszy wybór na taką okazję. Warto także zapytać innych rodziców, na jaki kolor garnituru planują się zdecydować. Przyjęło się, że powinna to być czerń, jednak nie pasuje ona każdemu dziecku, więc granat i popiel również będą adekwatnym oraz stylowym wyborem.

Ważny jest również krój - garnitury dla dzieci najczęściej wykonywane są w klasycznej formie dopasowanej. Obejmuje ona niezbyt obcisłą marynarkę i proste spodnie. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko ma inną sylwetkę i wzrost, więc najlepszym rozwiązaniem będzie wybór klasycznego kroju, a następnie dopasowanie go do indywidualnych potrzeb dziecka. Niektóre salony, takie jak Ewtex, oferują porady profesjonalistów i poprawki krawieckie na miejscu.