Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak schudnąć dzięki aktywności fizycznej?

Czwartek 21 listopada 2013, przez abtarasew

Każdy z nas na pewno chciałby mieć zdrową, smukłą no i naturalnie szczupłą sylwetkę. Dlatego wiele osób, które mają dziś problem z dodatkowymi kilogramami planuje zacząć odchudzanie. Jednak odchudzanie wcale nie jest takie proste. Jeśli chcemy zobaczyć efekty, musimy na nie naprawdę bardzo ciężko zapracować. Z odchudzaniem wiążą się bowiem intensywne i regularne ćwiczenia, prócz tego często dieta. Cały proces odchudzania się może trwać miesiąc, dwa, pół roku albo i jeszcze dłużej. Wszystko zależy od tego ile kilogramów chcemy zgubić. Dlatego też, aby wytrwać w swoim postanowieniu i rzeczywiście zacząć się odchudzać dłużej niż jeden dzień, potrzebna jest nam motywacja. Ale jak się zmotywować do ćwiczeń?

Myśl o efektach i rezultatach

Dlaczego tyle z nas się dziś odchudza? Ponieważ chcemy mieć szczupłą sylwetkę! I właśnie o tym powinniśmy pamiętać kiedy decydujemy się na skuteczne odchudzanie. Nie myślmy więc o tym ile jeszcze metrów mamy do przebiegnięcia, ile długości basenów do przepłynięcia, ile brzuszków do zrobienia. Nie skupiajmy się na tym jak ciężko nam ćwiczyć, czy jak trudno odmówić nam sobie pizzy, czekolady czy innych tuczących produktów. Wyrzućmy ze swojego słownika takie wyrażenia, jak: nie chcę, nie mogę, nie potrafię, nie mam siły. Zamiast tego skupmy się na tym jak będzie wyglądać nasze ciało, gdy rzeczywiście stracimy zbędne kilogramy. Pomyślmy o szczupłej sylwetce, o pięknie wyrzeźbionym ciele, smuklejszej talii, pomyślmy o tym jakie zdziwienie wywoła wśród innych nasza szczupła i całkiem odmieniona sylwetka i jak zazdrosne będą spojrzenia tych, którzy nie wierzyli, że damy radę. Skupmy się na pozytywnych aspektach odchudzania.

Zrób sobie plan ćwiczeń i diety

Jeśli rozpiszemy sobie plany ćwiczeń czy plan diety na kartce to łatwiej będzie nam się ich trzymać. Warto powiesić taki plan w widocznym miejscu – będzie nam on przypominał o odchudzaniu się, ćwiczeniach i diecie. Dzięki temu nie tylko o niczym nie zapomnimy, ale także łatwiej nam będzie się zmotywować. Kiedy mamy plan tylko w swojej głowie, często o czymś zapominamy, poza tym wydaje nam się on mniej ważny czy mniej istotny. Zrobienie sobie dobrego planu i powieszenie go w widocznym miejscu będzie dla nas większą zachętą do ćwiczeń czy też do zdrowej i odpowiedniej diety.