Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Jak założyć e-sklep?

Jak założyć e-sklep?

Piątek 27 października 2017, przez admin

Posiadanie sklepu stacjonarnego to w dzisiejszych czasach już za mało. Coraz więcej przedsiębiorców przenosi swój biznes także do Internetu. Dzięki temu można dotrzeć ze swoją ofertą do znacznie szerszego grona odbiorców, budować własną markę i zwiększyć sprzedaż. Jako, że żyjemy w dobie wszędobylskiego Internetu, każdego dnia przybywa nowych Internautów, którzy bardzo chętnie robią zakupy w Sieci. Obecnie założenie e-sklepu jest banalnie proste i niezwykle szybkie. Nie trzeba mieć nawet dużego wkładu własnego na start, aby móc rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą produktów przez Internet. Przykładem jest chociażby platforma Sky-Shop.pl, dzięki której można założyć sklep online w kilkanaście sekund i to za darmo.

Jak założyć sklep internetowy?

Jeśli decydujemy się na założenie sklepu internetowego, to konieczne jest posiadanie dobrego pomysłu. Trzeba więc zastanowić się nad tym, co chce się sprzedawać i jaki charakter ma mieć prowadzona działalność. Można zlecić wykonanie e-sklepu według własnych wytycznych profesjonalistom, co jest niestety czasochłonne i kosztowne lub postawić na gotowy sklep online. W drugim przypadku wystarczy wybrać domenę i nazwę sklepu, po czym zarejestrować go. Kolejnym krokiem będzie zaprojektowanie wyglądu e-sklepu i eksperymentowanie z kreatorem szablonów.

A może sklep na abonament?

Jeśli zależy nam na szybkim założeniu sklepu internetowego i to przy niewielkim nakładzie finansowym, to warto rozważyć sklep online na abonament. Taką możliwość daje chociażby platforma sklepowa Sky-Shop.pl. Wystarczy parę minut i można cieszyć się z posiadania gotowego e-sklepu. W tym celu wystarczy udać się na stronę główną platformy i kliknąć w zakładkę „załóż sklep za darmo”. Po wpisaniu we formularz nazwy sklepu, adresu e-mail i hasła do panelu, otrzymujemy automatycznie swój własny sklep internetowy, który jest gotowy do użycia. Mamy 14 dni na wybór abonamentu, a po dokonaniu płatności, przechodzimy z podstawowej wersji sklepu na wyższą. Narzędzie to jest stabilne i nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych aplikacji.