Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Jak zadbać o twarz

Jak zadbać o twarz

Środa 15 maja 2013, przez Sygin

Kobiety żyjące w mieście nie mają łatwo, jeśli chcą zachować zdrową cerę i uśmiech. Uliczny smog, pył miasta, codzienne zamieszanie i brak czasu negatywnie wpływają nie tylko na jakość naszej skóry, ale też i na samopoczucie. Pozostaje nam tylko uzbrojenie się w szereg kosmetyków, które ochronią nas przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń. Pozostaje jednak problem tego, że środków i producentów jest ogromna ilość, a my możemy nie wiedzieć, jak dokonać najlepszego wyboru.

Wszelkiej maści toniki, pudry, błyszczyki i inne środki do makijażu nie załatwią dla nas całej sprawy – lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego, jeśli chcemy mieć naprawdę zdrową skórę oraz wiecznie młodą twarz pełną uroku, musimy zaopatrzyć się w coś, co da naszej twarzy podstawę zamiast wierzchołka piramidy potrzeb.
Doskonałym rozwiązaniem wydaje się płyn miceralny. Ma on w swoim składzie tak zwane micele. Są to niezwykle drobne kulki, składające się z cząsteczek umieszczonych w wodnym roztworze. Cząsteczki zewnętrzne są hydrofilowe, czyli przyciągają wodę, natomiast cząsteczki wewnętrzne cechują się właściwościami hydrofobowymi, polegającymi na tej wody odpychaniu. W efekcie płyn oparty na micelach w fantastyczny sposób potrafi oczyszczać naszą skórę, wchłaniając tłuszcz oraz łój. W otoczce wodnej rozpuszczana jest reszta zanieczyszczeń
Płyn miceralny idealnie sprawdza się u osób ze skórą suchą i wrażliwą. Pasuje tez do każdego rodzaju cery. Dzięki temu, że w dużej mierze składa się z wody, nie podrażnia skóry, nie obciąża jej syntetycznymi elementami oraz nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Gdy skończymy pielęgnację za pomocą płynu miceralnego, nie musimy opłukiwać twarzy wodą. Płyn miceralny jest w największym stopniu nieinwazyjny i pomocny.
Możemy już zapomnieć o detergentach w składzie naszego kosmetyku. Płyn powinien posiadać w sobie dodatkowe składniki odżywcze oraz nawilżające. Dzięki niemu, myjemy naszą skórę delikatnie i skutecznie, bez obaw, że pojawią się po pielęgnacji jakiekolwiek podrażnienia, zaczerwienienia i tym podobne nieprzyjemności. Nie naruszymy też bariery hydrolipidowej w naszej skórze, przez co płyn miceralny świetnie nadaje się do demakijażu. Płyn zastępuje wiele kosmetyków w jednym, przez to, że z powodzeniem zastępuje żel do mycia twarzy jak i mleczko kosmetyczne.
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że nie smarujemy naszej twarzy ciężką chemią, która tylko przyspiesza starzenie się skóry i ma wiele efektów niepożądanych. Tak uzbrojone, chronimy naszą twarz przed codziennym znojem i możemy być piękne przez długie lata.